39,1 fokig emelkedett a hőmérséklet

Szerdán 39,1 fokig emelkedett a hőmérséklet, ugyanolyan meleg volt, mint a húsz évvel ezelőtti napi melegrekord idején.

Török László, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa az MTI-nek elmondta: 1992.  augusztus 22-én Makón mértek 39,1 Celsius-fokot, most Baján volt ugyanilyen meleg. Budapesten ezen a napon 1943-ban 38,4 fokos hőség volt, most a fővárosban csak 37,4 fokig emelkedett a hőmérséklet. Az előrejelzések szerint csütörtökön az ország északi felén egy-két fokkal mérséklődik a nappali felmelegedés, de az Alföld középső és déli részén, valamint a Dunántúl délkeleti részén továbbra is 27-28 fokos középhőmérséklet várható. A csúcsérték országszerte 31 és 37 Celsius-fok között alakulhat. A tartós hőség miatt az országos tiszti főorvos kedd déltől péntek éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el. Bonta Imre, a meteorológiai szolgálat előrejelzési főosztályának vezetője kedden az MTI-vel azt közölte: a mostani hőséghullám a hét legvégéig is kitarthat, a jövő hét elején viszont már az egész országban jelentősen visszaesik a hőmérséklet.

Ajánlott tartalom

Kisasztal a kanapé mellé: apró bútor, ami megváltoztatja a napi rutint

A nappali az otthon egyik legfontosabb tere. Itt pihenünk meg egy hosszú nap után, itt beszélgetünk a családdal, itt nézünk filmet, olvasunk, vendégeket fogadunk, vagy egyszerűen csak letesszük magunk mellé a kávét. Éppen ezért nem mindegy, milyen bútorok kerülnek a kanapé köré. Egy jól megválasztott dohányzóasztal apró részletnek tűnhet, mégis látványosan kényelmesebbé és rendezettebbé teheti a mindennapokat.