449 nap egy fa tetején a tasmániai őserdők védelmében

Az UNESCO világörökség-bizottsága döntésével véget vetett annak az évtizedek óta tartó áldatlan harcnak, amely környezetvédők, politikusok és fakitermelő cégek között folyt. Ez utóbbiak fő érve az volt, hogy a fakitermelés a legfőbb munkahelyteremtő erő a térségben, írja az energiacentrum.com.

Miranda Gibson 2011 decemberében mászott fel egy 60 méter magas eukaliptuszfára, és csak az idén márciusban jött le, akkor is csak azért, mert a közelében tűz ütött ki. „Otthonára” napelemet szerelt, amely laptopját is táplálta. Környezetvédő társaival közösen honlapot is készítettek az ügynek (ObserverTree.org), amelyen keresztül sikerült nemzetközi reflektorfénybe helyezni a tasmániai erdőirtásokat. Blogjaiban bemutatta ezeket a tájakat a világnak, miközben videó-konferenciákat tartott az öt égtájat összekötve.

„Leirhatatlan lelkiállapotba kerültem, amikor meghallottam a hírt – jelentette ki Gibson a The Guardiannak adott interjúban – felejthetetlen élmény lesz számomra, hogy a földtől 60 méterre több mint egy évig éltem egy kis platformon: mélységesen ihlető pillanatok mellett átéltem a magány és az elszigeteltség érzését is.”
A történet tanulsága: egy ember akciója is vezethet eredményre, ha jól használja ki a mai globális média lehetőségeit.

Ajánlott tartalom

Az elmúlt 30 év egyik legnagyobb szúnyograjzására számítanak a kutatók a Balatonnál

Szerencsére „csak” a balatoni árvaszúnyog-helyzetről van szó – ezek a rovarok ugyan nem csípnek, tömeges jelenlétük mégis lehet kellemetlen a kutatók szerint.