Ezeket a dolgokat soha nem lenne szabad lehúzni a WC-ben

A szennyvíztisztító telepek megfelelő működése, illetve a helyi dugulások megelőzése érdekében fontos, hogy a lakosság környezettudatosan használja a csatornahálózatot, különösen a mostani járványhelyzetben – közölte a Magyar Víziközmű Szövetség (MaVíz) kedden az MTI-vel.

Felhívták a figyelmet a nedves törlőkendőkre, amelyek a csatornahálózatban kialakult dugulások körülbelül 75 százalékáért felelősek, ugyanis ezek a termékek a csomagolásokon lévő tájékoztatóval ellentétben nem bomlanak le kellő gyorsasággal. A MaVíz szerint ezek a hibaelhárítások évente csaknem 2,85 milliárd forint többletköltséget okoznak az ágazatnak. Kiemelték továbbá, hogy a szennyvízcsatornába konyhai maradékot, pelenkát, egészségügyi betétet, tampont, egyszer használatos szájmaszkot, gumikesztyűt, oldószereket, ruhákat és gyógyszereket, gyógyszeripari készítményeket, benzint, vegyi anyagot, robbanásveszélyes folyadékot, valamint építési törmeléket juttatni tilos.

Ajánlott tartalom

EM: jövőre is folytatódnak a minőségi ivóvízszolgáltatást biztosító fejlesztések

A kormány kiemelt célja, hogy a magyar családok számára hosszútávon biztosított legyen a minőségi ivóvíz-szolgáltatás amellett, hogy védjük természeti kincseinket és vízkészletünket. Ezt szolgálja a nem lakossági fogyasztókra vonatkozó, egységes alap- és fogyasztással arányos díj és a tizenhat éve azonos mértékű vízkészletjárulék mértékének jövő évtől tervezett változása, amely hozzájárul a minőségi víziközmű-szolgáltatás biztosítását célzó fejlesztések megvalósulásához - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) csütörtökön.