Ezeket a dolgokat soha nem lenne szabad lehúzni a WC-ben

A szennyvíztisztító telepek megfelelő működése, illetve a helyi dugulások megelőzése érdekében fontos, hogy a lakosság környezettudatosan használja a csatornahálózatot, különösen a mostani járványhelyzetben – közölte a Magyar Víziközmű Szövetség (MaVíz) kedden az MTI-vel.

Felhívták a figyelmet a nedves törlőkendőkre, amelyek a csatornahálózatban kialakult dugulások körülbelül 75 százalékáért felelősek, ugyanis ezek a termékek a csomagolásokon lévő tájékoztatóval ellentétben nem bomlanak le kellő gyorsasággal. A MaVíz szerint ezek a hibaelhárítások évente csaknem 2,85 milliárd forint többletköltséget okoznak az ágazatnak. Kiemelték továbbá, hogy a szennyvízcsatornába konyhai maradékot, pelenkát, egészségügyi betétet, tampont, egyszer használatos szájmaszkot, gumikesztyűt, oldószereket, ruhákat és gyógyszereket, gyógyszeripari készítményeket, benzint, vegyi anyagot, robbanásveszélyes folyadékot, valamint építési törmeléket juttatni tilos.

Ajánlott tartalom

MOHU: a hulladékudvarokon is leadható a konyhai élelmiszer-hulladék

A MOHU a konyhai élelmiszer-hulladék tesztjelleggel elindított, házhoz menő gyűjtése mellett egyes hulladékudvarokban is lehetővé tette az ilyen anyagok leadását; a szolgáltatás 33 helyszínen már elérhető, és az érintett hulladékudvarok száma folyamatosan bővül - közölte a vállalat kedden az MTI-vel.