Ezeket a dolgokat soha nem lenne szabad lehúzni a WC-ben

A szennyvíztisztító telepek megfelelő működése, illetve a helyi dugulások megelőzése érdekében fontos, hogy a lakosság környezettudatosan használja a csatornahálózatot, különösen a mostani járványhelyzetben - közölte a Magyar Víziközmű Szövetség (MaVíz) kedden az MTI-vel.

Felhívták a figyelmet a nedves törlőkendőkre, amelyek a csatornahálózatban kialakult dugulások körülbelül 75 százalékáért felelősek, ugyanis ezek a termékek a csomagolásokon lévő tájékoztatóval ellentétben nem bomlanak le kellő gyorsasággal. A MaVíz szerint ezek a hibaelhárítások évente csaknem 2,85 milliárd forint többletköltséget okoznak az ágazatnak. Kiemelték továbbá, hogy a szennyvízcsatornába konyhai maradékot, pelenkát, egészségügyi betétet, tampont, egyszer használatos szájmaszkot, gumikesztyűt, oldószereket, ruhákat és gyógyszereket, gyógyszeripari készítményeket, benzint, vegyi anyagot, robbanásveszélyes folyadékot, valamint építési törmeléket juttatni tilos.

Ajánlott tartalom

Az Agrárminisztérium és a WWF Magyarország vitája a tarvágásról: fenntarthatóság vagy környezeti károk?

A tarvágás káros, és az állami erdészetek tudnák felelősebben kezelni hazánk erdeit – ezt üzeni a WWF Magyarország Klímabarát Erdőgazdálkodó díja.