Az Ökumenikus Segélyszervezet is a megújuló energia mellett teszi le a voksát

Az Ökumenikus Segélyszervezet Csepeli Központjának fenntartható működését a Mol egy 20 millió forint értékű napelemparkkal segíti - hangzott el a segélyszervezet budapesti sajtótájékoztatóján kedden.

A bejelentésen, ahol kiemelték azt is, hogy a segélyszervezet célja, hogy az általa üzemeltetett szociális intézmények energiaellátását a lehető legteljesebb mértékben megújuló energiák révén fedezze, jelen volt Lévai Anikó, az Ökumenikus Segélyszervezet jószolgálati nagykövete, Lehel László, az Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója és Világi Oszkár, a Mol vezérigazgató-helyettese. A Mol még a 2000-es évek elején kezdett együttműködni az Ökumenikus Segélyszervezettel, emlékeztetett a vállalat vezérigazgató-helyettese. Hozzátette, hogy ez egy „gyümölcsöző kapcsolat”, amelynek „konkrét eredményei” vannak. Ennek újabb példája a Csepeli Szociális és Fejlesztési Központ épületére telepített, 94 napelem panelből álló rendszer, amely teljesen kiválthatja az intézmény éves villamosenergia felhasználásának több millió forintos költségét és magába foglalja a 40,42 kWp teljesítményű, hálózatra visszatápláló naperőmű telepítését, az ehhez kapcsolódó elektromos munkákat, és az elektromos hálózat bővítését, korszerűsítését – hangzott el.

„Ez a napelempark arról szól, hogy komoly tétel kerül ki most a szervezet költségvetéséből: ezután már nem kell fizetniük az elektromos áramért” – jelentette ki Világi Oszkár. Megjegyezte: fontos számukra, hogy mindig találjanak olyan támogatási formát, amely a segélyszervezetnek konkrét, kézzelfogható segítséget jelent, és a Mol számára is kiemelten fontos ügy, amilyen az energiahatékonysági projektjük. Ugyanakkor a Mol-vezető biztosította a segélyszervezetet arról, hogy folytatni fogják a támogatásukat, mert nagy öröm számukra, hogy olyan szervezet mellé állnak, amely segíti az elesetteket. A „jótett megérdemli, hogy támogassák” – fogalmazott Világi Oszkár, és jelezte, hogy továbbra is támogatják a segélyszervezetet. Lehel László elmondta, hogy a krízishelyzetbe került családokat és Ukrajnából menekülőket is segítő csepeli szociális és fejlesztési központjuk 14-15 millió forintot takarít meg így a rezsiköltségen. Ezt az összeget a szervezet a rászoruló családok támogatására tudja fordítani – jegyezte meg. Köszönetet mondott a Mol Magyarországnak, közös értéknek nevezve a fenntarthatóságot.

Ajánlott tartalom

Áramot termel és árnyékot ad: miért választják egyre többen a napelemes parkolótetőket?

Még közel sem olyan sok tetőn jelentek meg napelemek itthon, mint tőlünk nyugatabbra, de máris itt egy másik remek lehetőség. Napelem ugyanis máshová is kerülhet, mint családi házak vagy középületek tetejére.