A magyar vállalkozások energiaköltségeinek csökkentésére és energiafelhasználásuk optimalizálására a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) és az MVM Optimum együttműködést kötött, amelynek keretében az energiahatékonysági beruházásokból elérhető hitelesített energiamegtakarításokból "extra" pénzbevételben részesülhetnek a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások - közölte a két szervezet közös közleményben hétfőn az MTI-vel.

Az MFB és az MVM Optimum támogatási programot indít a vállalkozások energiaköltségeinek csökkentéséért

A magyar vállalkozások energiaköltségeinek csökkentésére és energiafelhasználásuk optimalizálására a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) és az MVM Optimum együttműködést kötött, amelynek keretében az energiahatékonysági beruházásokból elérhető hitelesített energiamegtakarításokból “extra” pénzbevételben részesülhetnek a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások – közölte a két szervezet közös közleményben hétfőn az MTI-vel.

Hibrid napelemes rendszerek akkumulátorral, elérhető áron. Kalkuláljon itt ingyenesen! (x)

A tájékoztatás szerint az MFB és az MVM Optimum közösen kialakított szolgáltatása az MFB zöld hitelprogramjában résztvevő cégek számára nyújt további segítséget. Az együttműködés lényege, hogy az MVM Csoport tagjaként az MVM Optimum – mint a Magyar Fejlesztési Bank hivatalos partnere – ingyenes tanácsadással, valamint pénzügyi támogatással segíti elő a zöldberuházások megvalósítását. Az MFB vállalati energiahatékonysági hitelprogram keretében finanszírozásban részesülő ügyfél az MVM Optimum közreműködésével az Energiahatékonysági Kötelezettségi Rendszer (EKR) és az energiahatékonysági beruházásokból elérhető hitelesített energiamegtakarítások (HEM) révén úgy részesülhet pénzügyi támogatásban, hogy az ügyfelet sem az energiamegtakarítás hitelesítésének magas költsége, sem az értékesítés nehézsége nem terheli. Az egyedülálló együttműködésnek köszönhetően elérhető extra bevétel utólagosan akár 10-20 százalékkal is mérsékelheti az energiahatékonysági beruházások költségeit – írták a közleményben.

Mátrai Károly, az MVM Csoport vezérigazgatója a közleményben hangsúlyozta, az MVM Csoport kulcsszerepet játszik Magyarország dekarbonizációs céljainak megvalósításában, és elkötelezett a zöld átállás mellett. A 2035-ig terjedő stratégiájuk sarokköve, hogy aktívan hozzájáruljanak a magyar vállalkozások energiahatékonyságának fejlesztéséhez. Ahhoz, hogy a fenntartható működés ne csak lehetőség, hanem valóság legyen számukra, támogatni kell őket az energiahatékony megoldások alkalmazásában. Sipos-Tompa Levente, az MFB Zrt. elnök-vezérigazgatója a közleményben kiemelte, a vállalkozások költségstruktúrájában európai szinten jelentős szerepet játszik a működésükhöz szükséges energia. Az MFB – alapvető küldetésének megfelelve – arra törekszik, hogy olyan programokkal, lehetőségekkel segítse a vállalkozásokat, amelyek révén kiszámítható környezetben és versenyképesebben dolgozhatnak, lehetőséget teremtve a fejlesztési, beruházási tervek megvalósítására is.

Ajánlott tartalom

Energiatakarékosság új-generációs típusházzal

Szinte az összes, az ÉMI szentendrei Nemzeti Mintaházparkjába tervezett 9 bemutató épület kivitelezése elindult 2024 október közepén. Ezek között a Leier Rába típusháza lesz az egyetlen olyan ház, amely nem könnyűszerkezetes technológiával épül, és amely a tervek szerint 2025. márciusára el is készül.