Tavaly az Európai Unióban fogalomba hozott termékek 11,8 százaléka származott újrafeldolgozott alapanyagokból, az arány 2022-höz képest 0,3 százalékponttal nőtt, ezzel az eddigi legmagasabb szintet érte el - közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán.

Eurostat: az EU-ban fogalomba hozott termékek közel 12 százaléka újrafeldolgozott alapanyagból származott

Tavaly az Európai Unióban fogalomba hozott termékek 11,8 százaléka származott újrafeldolgozott alapanyagokból, az arány 2022-höz képest 0,3 százalékponttal nőtt, ezzel az eddigi legmagasabb szintet érte el – közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán.

Hibrid napelemes rendszerek akkumulátorral, elérhető áron. Kalkuláljon itt ingyenesen! (x)

Az uniós statisztikai hivatal jelentése szerint az unióban 2023-ban az újrafeldolgozott termének aránya Hollandiában volt a legmagasabb (30,6 százalék), majd Olaszországban (20,8 százalék) és Máltán (19,8 százalék). A legalacsonyabb arányt Romániában (1,3 százalék), Írországban (2,3 százalék) és Finnországban (2,4 százalék) jegyezték fel. Az újrafeldogozott termékek aránya Magyarországon az előző év adatához képest egy százalékponttal nőtt tavaly, 5,9 százalékra emelkedett a 2022-es 4,9 százalékról. Az Európai Unió körforgásos gazdaságra vonatkozó 2020-es cselekvési tervének célja, hogy 2030-ra megduplázza az EU körforgásos anyagfelhasználási arányát, elérve a 23,2 százalékot – emlékeztettek.

Ajánlott tartalom

November végétől pályázhatnak az új AKG-ban való részvételre a szőlőtermelők

A közlemény szerint előadásában hangsúlyozta, a Közös Agrárpolitika mostani ciklusában elinduló új, 2025 és 2029 közötti ötéves támogatási programhoz idén november 25. és december 23. között nyújthatják be támogatási kérelmeiket az érintett gazdálkodók. Ez kiváló lehetőség arra, hogy a termelők széles köre a fenntarthatóság jegyében folytassa tevékenységét.