A hat hónapja kezdődött és a mindennapok szerves részévé vált kötelező palackvisszaváltási rendszer révén a fogyasztók naponta 5-6 millió italcsomagolást váltanak vissza, és a jótékonykodásra is figyelmet fordítanak: eddig összesen százmillió forintot ajánlottak fel karitatív célokra.
A kötelező visszaváltási rendszer (DRS) rövid időn belül megszokottá vált a fogyasztók körében, látványos sikert elérve: naponta átlagosan 6 millió italcsomagolás kerül vissza a körforgásos gazdaságba – olvasható a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. kommunikációjával foglalkozó ügynökség által szerdán az MTI-hez eljuttatott összegzésben. Mint írják, minden visszaváltási logóval ellátott csomagolás visszaváltható a kézi REpontoknál vagy a nagyobb élelmiszerüzletek automatáinál. Utóbbinál a vásárlók a bolti utalvány mellett azonnali, banki utalás formájában is visszaigényelhetik a visszaváltási díjat, valamint felajánlhatják jótékonysági célokra is. A közlemény szerint 2024-ben a DRS részeként három intézményt támogathatnak a fogyasztók: a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetet, a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórházát és a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáját.
Október első hetéig 57 millió forint gyűlt össze a felajánlásokból, alig két hónappal később, december elejére pedig az összeg meghaladta a 100 millió forintot – hangsúlyozzák. A kórházakkal való jelenlegi együttműködés 2025. júliusáig tart. Az addig beérkezett összegeket egyenlő arányban osztja majd fel a MOHU a támogatott intézmények között. A kedvezményezett kórházak az összegyűlt támogatást új beruházásokra és fejlesztésekre fordítják majd, hogy a beteg gyermekek gyógyítása még hatékonyabbá válhasson – olvasható a közleményben. A rendszer eredményeiről és a jótékonysági program részleteiről bővebb információk a www.repont.hu weboldalon találhatók – áll az összegzésben.