Petíció a dunakeszi tőzegláp ügyében Szabó Imre miniszter úrnak

A dunakeszi tőzegláp természeti védettségének megszüntetése minden bizonnyal megalapozatlan, s ráadásul korábbi határozatoknak ellentmondó államigazgatási döntés keretében történt 2009 nyarán.

Szabó Imre miniszter urat arra kérjük, indítson felülvizsgálati eljárást, amely tisztázza, hogyan kerülhetett sor egy olyan természeti érték védelmének megszüntetésére, amelynek fontosságát immáron a Magyar Tudományos Akadémia is külön állásfoglalásban erősítette meg.

A dunakeszi tőzegláp létét tagadó hatósági határozat megsemmisítését és a döntés körülményeinek kivizsgálását kérik civil szervezetek és a kéréshez csatlakozó, több mint 3200 magánszemély. A petíciót a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium államtitkára, Kling István veszi át a Vizes Élőhelyek Világnapján, február 2-án, 16 órakor a KVVM Fő utcai székháza előtt, ahol a sajtó munkatársainak rövid kérdéseire is válaszol.

további információk:

Sarkadi Márton, 30-415-2370

Csatlakozó civil szervezetek:

Élőlánc Magyarországért, Dunakeszi Tőzegtó Környezetvédelmi Alapítvány, Levegő Munkacsoport, Civil Dobogó Szív Egyesület, Dunakeszi MÁV Sporthorgász Egyesület, Dunaparti Környezetvédők Egyesülete, Lehet Más a Politika, Magyar Madártani Egyesület börzsönyi helyi csoportja, Pest Környéki Madarász Kör

Ajánlott tartalom

Újabb kiválóságok és zöldipari innovációk a Környezet Védelméért díjak átadásán

Különleges helyszínen, a Duna vizén ringatózó Európa Hajón került sor – több mint 200 vendég jelenlétében - a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségének 23. Országos Találkozójára és a Környezet Védelméért Díjátadó Gálájára.