A franciák kárba veszett hővel fűtik a medencéket

A víz városában, Párizsban, a csövek hőmérséklete átlagosan 20 °C, ami azt jelenti, hogy az energia, melyet a víz melegítésére használnak, egyszerűen kárba vész.

A helyi zöld erőfeszítések próbálják hatékonyan felhasználni ezt a hulladék hőt, csatornacsövek felhasználásával. A hőt, ami egyébként kárba veszne, strandok medencéjének fűtésére használják, anélkül, hogy szükség volna további villamos energiára.

A folyamat úgy indul, hogy egy sor rozsdamentes acélt illesztenek a csatornacsövek aljára.  Egy speciális folyadék használatával pedig megfogják az összes meleget. Ez a felmelegített folyadék használható melegítésre, ez esetben a medence vízének melegítésére.

A módosítások 650.000 millió dollárba kerültek, de a fejlesztők becslése szerint a rendszer költségei tíz éven belül megtérülnek. Sőt, várhatóan 24 százalékkal fogja csökkenteni a város energiaköltségeit, és 66 százalékkal csökken az üvegházhatású gázok kibocsátása is.

Ajánlott tartalom

Energiatakarékosság új-generációs típusházzal

Szinte az összes, az ÉMI szentendrei Nemzeti Mintaházparkjába tervezett 9 bemutató épület kivitelezése elindult 2024 október közepén. Ezek között a Leier Rába típusháza lesz az egyetlen olyan ház, amely nem könnyűszerkezetes technológiával épül, és amely a tervek szerint 2025. márciusára el is készül.