Greenpeace-aktivisták a Nestlé és a Milupa GMO-bébitápszerei ellen

A Nestlé és a Danone-csoporthoz tartozó Milupa GMO-összetevőket tartalmazó tejtermékei ellen tiltakoztak a hét végén Greenpeace-aktivisták Németország mintegy 39 városában.

A Greenpeace közleménye szerint mintegy 100 német szupermarketben és drogériában felirattal láttak el gyermektápszereket: “Vigyázat! Környezeti veszély – ennek a terméknek az előállítása során a tehenek genetikailag módosított takarmányt kaptak”.
A Greenpeace felszólította a Nestlét és a Milupát, hogy hagyjon fel a GMO-termékek előállításával. A két vállalat tájékoztatása szerint nem tervezik a változtatást, mivel a GMO-növények alkalmazása a tehenek takarmányozásában szokványosnak tekinthető.

Ugyanakkor a nemzetközi környezetvédelmi szervezet géntechnológiai szakértője arra hívta fel a figyelmet, hogy  jelölés hiányosságai miatt a vásárlók sokszor nincsenek tisztában azzal, hogy GMO-terméket vásárolnak.
A szakértő utalt arra, hogy a GMO-takarmányok termesztése veszélyezteti a biológiai sokféleséget, növekszik a növényvédő szerek használata. A GMO-összetevőket tartalmazó tejkészítmények vásárlásával a vevők a kockázatos géntechnológia elterjedéséhez járulnak hozzá – jelentette ki a szakember.
A Greenpeace a héten csütörtökön adott ki egy tájékoztató füzetet, amelyben áttekintést ad az iskolatejekben és a bébi tápszerekben használt GMO-összetevőkről.
Németországban a bébitápszerek piacának 65 százalékát a Nestlé és a Milupa tartja kézben.

Ajánlott tartalom

Kék bolygó – A talajmegújító gazdálkodással egészségesebb élelmiszerhez juthat a fogyasztó

A talajmegújító mezőgazdaság, a no-till technológia alkalmazása nem csak a talajeróziót csökkenti és a talaj vízmegőrző képességét javítja, hanem a fogyasztók is egészségesebb élelmiszerekhez juthatnak általa - hangzott el Áder János volt államfő, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke Kék bolygó című podcastjának hétfőn közzétett legújabb, a legnépszerűbb videómegosztó portálon is elérhető adásában.