Befejeződött a homokhátsági hulladékgazdálkodási projekt

A beruházás hosszú távú megoldást jelent a térségben keletkező évente 445 ezer köbméter hulladék kezelésére – mondta a gesztor csongrádi önkormányzat vezetője a projektet záró konferencián.
A 2002-ben indult projekt részeként Felgyőn és Kiskunhalason regionális hulladékkezelő központ, Kalocsán egy hulladék átrakó állomás, Vaskúton, Kiskunhalason és Felgyőn hulladékválogató épült. Vaskúton, Kiskunhalason, Felgyőn és Kalocsán komposztáló telepeket alakítottak ki, tizenhárom településen pedig hulladékudvarokat létesítettek. A magyarországi hulladékgazdálkodási projektek közül második legnagyobb program részeként közel négyszáz szelektív hulladékgyűjtő szigetet alakítottak ki, s elvégezték 83 régi hulladéklerakó rekultivációját. A projekt részeként 6,6 millió euró értékben szereztek be járműveket, és a hulladék gyűjtéséhez, kezeléséhez eszközöket – ismertette a beruházás részleteit a politikus.
A fejlesztés 11,2 milliárd forintos költségének 75 százalékát az Európai Unió, 15 százalékát a magyar költségvetés, 10 százalékát pedig a 82 érintett – Bács-Kiskun, Csongrád és Baranya megyei település – fedezte.
A polgármester elmondta: szintén uniós támogatással már tervezik a hulladékgazdálkodási rendszer továbbfejlesztését: többek között új szelektív hulladékgyűjtő szigeteket építenének.

Ajánlott tartalom

Láthatatlan hatás: közvetlen kapcsolat van a légszennyezés és a csökkenő születésszám között

A légszennyezés nagymértékben befolyásolja az életünket és az egészségünket is – de vajon tényleg tudjuk, hogy mekkora hatása van?