EU-elnökség – Bangkokban tárgyal a magyar elnökség a klímaváltozásról

Bangkokban tárgyal a magyar elnökség a klímaváltozásról, a thai fővárosban rendezik április 3. és 8. között az ENSZ Éghajlatváltozási Keretegyezményének (UNFCCC) jövőjével foglalkozó első évközi ülésszakot, amelyen szó lesz többek között a fejlődő országoknak nyújtandó pénzügyi támogatásokról, és az országok a nemzetközi klímapolitikai intézményrendszerrel kapcsolatos elképzeléseiket is megvitatják – közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) szerdán az MTI-vel.

A bangkoki ülésen várhatóan 170-180 ország képviseltetheti magát legalább 1.500-2.000 szakértővel. Az Európai Unió Tanácsának soros elnöki tisztét betöltő Magyarország gondoskodik a klímatárgyalásokkal párhuzamosan naponta ülésező tanácsi (EU) munkacsoportok üléseinek szakmai előkészítéséről, megszervezéséről és lebonyolításáról – hangsúlyozza a tárca. Az egyes klímapolitikai szakterületek kérdéseinek előkészítése és egyeztetése tíz uniós szakértői munkacsoportban zajlik – fűzik hozzá. A munkacsoportok megbeszéléseinek előkészítése és levezetése, a technikai feltételek biztosítása a magyar delegáció feladata. A magyar elnökség az Európai Unió képviseletében több országgal és országcsoporttal is folytat bilaterális és többoldalú tárgyalást a rendezvény ideje alatt. A magyar szaktárcák a feladatok ellátásához “feltétlenül szükséges létszámú”, 18 fős soros elnökségi küldöttséggel vesznek részt az eseményen – hangsúlyozza a minisztérium. A Keretegyezmény következő tárgyalási ülésszakát a tervek szerint idén júniusban, a németországi Bonnban rendezik majd meg.

Ajánlott tartalom

Az EP jóváhagyta az EU közös agrárpolitikájának felülvizsgálatát

Az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén jóváhagyta a közös agrárpolitika (KAP) felülvizsgálat, amelynek célja az uniós gazdák adminisztratív terheinek csökkentése, nagyobb rugalmasság bizonyos környezetvédelmi feltételeknek való megfelelés tekintetében - írta közleményében az uniós parlament szerdán.