Szén-dioxid lábnyom

“Az adat az új termőföld” – állítja David MacCandless író, újságíró, desingner. S valóban, munkánk során gyakran talákozunk “méteres” tanulmányokkal.

Betűvé formáljuk mondanivalónkat és elefeldjük azt, hogy az adatok szemléletessé tételében egy kép olykor többet mond ezer szónál. Ha ezeket elfogadjuk, akkor utóbbiakat még inkább érvényesnek kell tekinteni az energetika hallatlanul bonyolult világában. Az energetikában és ennek egyik részterületén, az energiajogban hallatlanul bonyolult adathalmazokkal dolgozunk. Az ember hajlamos néha megunni a számsorokat és a végtelen táblázatokat. Épp ezért mindig érdeklődve figyelem és gyűjtöm a témakörbe tartozó infógrafikákat. Ezúttal a világ “szén-dioxid lábnyomát” osztom meg. Az ábra nagyon ötletes és elgondolkodtató: nem csak a legnagyobb és legkisebb terhelőkre érdemes figyelmet fordítani, hanem a földrajzi megoszlásra is.

Ajánlott tartalom

Számos akadályt kell leküzdeni ahhoz, hogy az EU 2050-re klímasemlegessé váljon

Számos akadályt kell leküzdeni ahhoz, hogy az Európai Unió 2050-re klímasemlegességet érjen el, a gépjárművek teljes kibocsátásmentessége irányában kitűzött cél dicséretes, de az uniónak biztosítania kell, hogy ez ne kerüljön túl sokba polgárainak, és ne menjen ipari szuverenitásának rovására - hívta fel a figyelmet hétfőn közzétett jelentésében az Európai Számvevőszék.