2007. május 4-én egy tornádó söpört végig, közel 205 mérföld/órás sebességgel Greensburg városán, gyakorlatilag a földdel egyenlővé téve azt.

Amerikai-kínai összefogás

2007. május 4-én egy tornádó söpört végig, közel 205 mérföld/órás sebességgel Greensburg városán, gyakorlatilag a földdel egyenlővé téve azt.

A teljesen elpusztított várost a túlélők elkezdték újraépíteni, és úgy döntöttek, hogy az új város és közösség ökobarát lesz, ezzel is példát mutatva.

Egy évvel később hatalmas földrengés rázta meg Szecsuán tartományt. A természeti katasztrófában 69000 ember vesztette életét és több mint 4.8 millióan váltak hajléktalanná.

Greensburg városának újjáépítésénél több aktivista is szerepet vállalt, segítve a zöld otthonok tervezésénél és építésénél. Az amerikai Pénzügyminisztérium, a sikeres példát látva, úgy gondolta, hogy hasonló segítségre lenne szüksége Szecsuánban is.
Az egyik segítő, Steve Hewitt, már Kínába utazott, hogy létrejöjjön egy EcoPartnership Mianzhu városával. Remélve, hogy a közös együttműködés és tapasztalatcsere hasonlóan sikeres, szintén ökobarát újjáépítést eredményez.

A kezdeményezés példaértékű, mivel, ahogy Bob Dixon megfogalmazta: két ország, két nemzetiség, akik néhány alkalommal már szöges ellentétben álltak egymással, most összefogtak egy közös ügy érdekében, mert tudják, hogy bolygónkra ügyelni kell.

Ajánlott tartalom

Az aszály vagy a belvíz veszélyeinek előrejelzésében is segíthet a HUN-REN ATK kutatói által kifejlesztett talajhidrológiai adatbázis

A HUN-REN Agrártudományi Kutatóközpont Talajtani Intézetének (HUN-REN ATK TAKI) kutatói elkészítették a HU-SoilHydroGrids 3D talajhidrológiai adatbázis 1.0 verzióját, amely új lehetőségeket nyújt országos léptékű környezeti problémák ‒ többek között az aszály, a belvíz és a vízmegtartás ‒ elemzésére irányuló kutatások számára. Munkájukat a Science of The Total Environment folyóiratban publikálták, open access formában.