Anticiklonális hatások alakítják az időjárásunkat. Száraz, egyre melegebb levegő áramlik a Kárpát-medencébe, emiatt folytatódik a napos, nyári idő, írja az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Huszadika után sem romlik el az idő

Anticiklonális hatások alakítják az időjárásunkat. Száraz, egyre melegebb levegő áramlik a Kárpát-medencébe, emiatt folytatódik a napos, nyári idő, írja az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Ma a Dunántúlon többfelé megélénkül, a Kisalföldön meg is erősödik a déli, délkeleti szél. Másutt mérsékelt marad a változó irányú légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 28–32 fok között alakul, késő este 19–25 fok várható. Szombaton egy legyengülő, száraz hidegfront vonul át fölöttünk, hatására főként a nyugati és északkeleti országrészben néhol záporra, esetleg zivatarra, a középső tájakon napközben átmenetileg megerősödő északnyugati szélre számíthatunk. Jelentős mennyiségű csapadék az ország területén nem lesz. A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken 29–34, később általában 26–31 fok között valószínű.

Ajánlott tartalom

Ébreszd fel a talajt: természetes megoldások a jobb termékenységért

A talaj mikrobái, a humuszréteg és a megfelelő tápanyag-háztartás együttesen határozzák meg, hogy talajod mennyire képes “felébredni”, azaz mennyire lesz életteli és termékeny. Az elmúlt évtizedekben a fenntartható mezőgazdaság iránti igény növekedésével egyre nagyobb reflektorfénybe kerülnek azok a természetes megoldások, amelyek nemcsak a hozamot, de a talaj hosszú távú egészségét is szolgálják.