San Francisco lakosai, ha kedvük tartja, a megállóban is netezhetnek, amíg a buszra várnak. Az új típusú megállókból 2013-ig összesen 1100 darabot helyeznek üzembe, melyek beépített napcelláiknak köszönhetően villamosenergiát is termelnek.
A tetőszerkezetbe integrált fotovoltaikus panelek látják el energiával a LED-eket és a Wi-Fi routert, valamint a fennmaradt energiát a helyi villamoshálózatba küldik. A város tervei szerint, miután mind az 1100 buszmegállót telepítették, összekötik őket, ezáltal egy kiterjedt hálózatot kialakítva és széles lefedettséget biztosítva.
Az új megállókat könnyű felismerni, védjegyük a rubinvörös vagy borostyán színű, hullámzó, napelemes tetőszerkezet, melyek a san franciscoi hegyeket valamint a szeizmikus hullámokat hívatottak illusztrálni. 40% posztindusztriális polikarbonátból újrahasznosított anyagot használtak fel az összeállítás során, illetve az acélvázak is 75%-ban újrafeldolgozott alapokból készültek. A környezettudatosság mellett a fenntarthatóság miatt is az említett anyagok felhasználását választották, hiszen így a későbbi karbantartás is egyszerűbb lesz. A polikarbonát tetőszerkezetet a 3form Materials Solutions tervezte, a fotovoltaikus nappaneleket pedig a Konarka Power Plastic biztosította. Egyik gyártónak sem volt korábbi tapasztalata a napelemek polikarbonátba ágyazásáról, mégis sikerült kidolgozni a megfelelő technológiát, mely egyedülállóan hatékonyan hasznosítja az energiát. Hamarosan szabadalmaztatják is a közös munka gyümölcsét.
A megállók különleges designnal is büszkélkedhetnek, Olle Lundberg helyi építész terveit a korábban kiírt pályázaton választották ki. Lundbergnek ez az első civil projektje, eddig irodaépületeket és éttermeket tervezett.
„Tervezőirodánk már felhúzott néhány szép épületet a városban, ám ez a designterv most teljesen más, lehetőséget ad arra, hogy a városon otthagyjuk a kezünk nyomát. Buszmegállóink mindenütt ott lesznek, s remélem, a városkép ikonikus részeivé válnak”.