Ha télen biciklitúrázunk, akkor nem kell aggódnunk a sár miatt. A városi kerékpárosok azonban általában munkába tekernek, vagy legalábbis olyan helyre, ahová szárazon illik megjelenni.

Tippek téli kerékpározáshoz

Ezért érdemes beruházni vízhatlan öltözetre. Ma már az esőkabáton kívűl kiváló, nadrágon felül viselhető lábvédők is kaphatók a hideg hónapokra. Érdemes meghúzni a fékeket is, hogy jobban fogjanak a csúszós utakon. Rendszeresen tisztítsuk a fékpofát és környékét, egy bennragadt levéltől könnyen megállíthatatlanná válhat a biciklink. Ha új kerékpárt vásárolunk, amit télen is szeretnénk használni, érdemes tárcsafékeset választani, ezek egy kicsit drágábbak a hagyományos v-fékeknél, viszont lényegesen hatékonyabbak is náluk. Ha pedig gyakran hajtunk havas, jeges terepen, akkor megéri egy hóláncot is beszerezni a kerekekre.  A téli hónapokban sokkal valószínűbb, hogy sötétben vagy ködben kell tekernünk, így a megfelelő fényvisszaverő kiegészítőknek még nagyobb jelentősége van. A kötelező lámpák és prizmák mellett érdemes láthatósági mellényben tekerni.
-

A megfelelő ruházat kiválasztásánál inkább a vízhatlanság és a szél elleni védelem a fontos, nem a hőszigetelés, tekerés közben valószínűleg úgyis megizzadunk. A kezünk viszont könnyen odafagyhat, ha nem veszünk fel jó vastag kesztűt. Ezek a problémák megszűnnek, ha nálunk is bevezetik azt, amit Hollandiában terveznek. Utrecht városában ugyanis geotermikus energiával fűtött biciklisávot akarnak építeni, így a hollandok egész évben kényelmesen tekerhetnek majd a jégmentes utakon.

Ajánlott tartalom

Szemétlerakóból alakítottak ki erdőt Üllőn

Illegális hulladéklerakóból kikapcsolódásra és sportra használható városi erdőt alakított ki Üllőn a Pilisi Parkerdő Zrt. - közölte a társaság szóvivője csütörtökön az MTI-vel.