Hol termesztik a legtöbb génmanipulált élelmiszert?

Az EU-ban csökkent a génkezelt növények termelési területe, a módszer ellenzői és támogatói közötti csata azonban távol van még attól, hogy eldöntöttnek legyen mondható.

A génkezelt élelmiszernövényeket rendszerint azért módosítják, hogy ellenálljanak a növényvédőszereknek és hatékonyabbá váljon így a gyomirtás, hogy nagyobb terméshozamot produkáljanak, vagy kibírják a szárazságot, hideget. A biogazdák által ellenzett „génszennyezés”, vagyis a természetes növényfajok GMO-fajtákkal való keveredése spontán módon azért következik be, mert a bio-növényeket a biotechnológiailag módosított fajtákról átszálló méhek porozzák be, illetve az aratást végző eszközöket nem tisztítják le az egyik bio és a nem bio növények kezelése után.

A teljes cikk itt olvasható.

-

Ajánlott tartalom

Kék bolygó – A talajmegújító gazdálkodással egészségesebb élelmiszerhez juthat a fogyasztó

A talajmegújító mezőgazdaság, a no-till technológia alkalmazása nem csak a talajeróziót csökkenti és a talaj vízmegőrző képességét javítja, hanem a fogyasztók is egészségesebb élelmiszerekhez juthatnak általa - hangzott el Áder János volt államfő, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke Kék bolygó című podcastjának hétfőn közzétett legújabb, a legnépszerűbb videómegosztó portálon is elérhető adásában.