Új, 200 millió forint értékű műanyagfeldolgozó berendezést állított üzembe a Fe-Group Invest Zrt., hogy lépést tartson a bővülő fővárosi szelektív hulladékgyűjtéssel - tájékoztatta a társaság kedden az MTI-t, miután Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes ünnepélyes keretek között felavatta a gépsort.

Javul a fővárosi műanyagpalack-feldolgozás

Új, 200 millió forint értékű műanyagfeldolgozó berendezést állított üzembe a Fe-Group Invest Zrt., hogy lépést tartson a bővülő fővárosi szelektív hulladékgyűjtéssel – tájékoztatta a társaság kedden az MTI-t, miután Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes ünnepélyes keretek között felavatta a gépsort.

Jelenleg Budapesten 600 helyen lehet kidobni színes kukákba szelektíven gyűjtött hulladékokat, közöttük műanyagpalackokat (PET). A gyűjtőszigetek száma az idén 100-zal, jövőre, majd 2009-ben pedig 200-200-zal bővül.  A piac legnagyobb PET-hulladék-feldolgozónak számító Fe-Group úgy számol, hogy a fővárosban az idén év végéig begyűjtött 4-4,5 ezer tonna PET-hulladék az évtized végére másfélszeresére emelkedik.

A cég a mostani beruházással az egyre több hulladék fogadását, illetve az abból nyert másodnyersanyag eladási feltételeit alapozza meg. A Fe-Group kőbányai központi telepén üzembe állított berendezés a ledarált műanyagpalackok mosását szolgálja, amely hatékonyabb feldolgozást, jobb minőségű másodnyersanyagot eredményez. A cég megkezdte az előkészületeket egy hasonló gépsor beszerzésére is, amely legkorábban 2008 elején állhat üzembe.

A Fe-Group piaci részesedése 40 százalék, a cég által feldolgozott műanyag-darálékból Németországban új palackok, Romániában fólia, Kínában pedig textilszálak készülnek. A társaság honlapjáról kiderül, hogy a magyar tulajdonú Fe-Group árbevétele tavaly 1,97 milliárd forintot tett ki, ez 760 millió forinttal magasabb a megelőző évinél.

Ajánlott tartalom

Kék bolygó – A talajmegújító gazdálkodással egészségesebb élelmiszerhez juthat a fogyasztó

A talajmegújító mezőgazdaság, a no-till technológia alkalmazása nem csak a talajeróziót csökkenti és a talaj vízmegőrző képességét javítja, hanem a fogyasztók is egészségesebb élelmiszerekhez juthatnak általa - hangzott el Áder János volt államfő, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke Kék bolygó című podcastjának hétfőn közzétett legújabb, a legnépszerűbb videómegosztó portálon is elérhető adásában.