A Német Építészeti Központ útjára indította a volt berlini fal területi rekreációjára kiírt kiállítás pályázatát, különös tekintettel a kihasználatlan és elhanyagolt korábbi semleges övezetre, a Senki földjére.
A pályázatra a holland tájépítész, Joyce van den Berg is beadta terveit, melyben korábbi sikeres projektjeinek elemeit próbálja átültetni német környezetbe. Hollandiában már részt vett hasonló kezdeményezésben, ott egy katonai repteret parkosítottak be.
A terület elhagyatott utjaival már most népszerű a biciklisták körében, egyre gyakrabban látni kutyát sétáltató vagy kocogó városiakat is. Azonban a terület hatalmas része, 20-2500 méter szélességben és nagyjából 155 kilométer hosszan teljesen kopár és kihasználatlan. Joyce van den Berg ezen részek és az őrtornyok beültetésével szeretne egy igazi parkot megalkotni, mely egyaránt alkalmas biciklizésre, kocogásra, sportolásra, kellemes sétákra vagy a passzív kikapcsolódásra.
Elképzelése szerint a szétterített homokot és kavicsot egyenlő távolságokban elhordanák, ezzel kitűnő táptalajt biztosítva az ültetni kívánt növényeknek, folytatná a már megkezdett MegaDűne projektet, olyan cserjék és fák telepítésével, melyek a német erdőkben honosak, így biztosítva a tökéletes alkalmazkodást a környezethez. A kevésbé tűrőképes, a szél vagy a hideg hatásaival szemben védtelen növényfajok kerülnének a tornyokba, ezáltal létrehozva egy „titkos virágoskertet”.
A terület egyes részeit már eladták, ezért a művész egy alapítvány felállítását tartja szükségesnek, mely a tulajdonosok segítségével jönne létre, és célja a rekreáció eredményének megőrzése.
A kiállítás július 10 és augusztus 30 között tekinthető meg Berlinben. Joyce van den Berg július 9-én a megnyitón mutatta be elképzeléseit, az érdeklődök még július 22-én is találkozhatnak vele, illetve a nyár folyamán két kerékpártúra is indul vezetésével a Senki földjén.