A napelemek hatásfoka már meghaladja a 15 százalékot

Jó néhány évvel ezelőtt a megújuló energiákat hasznosító berendezések még különlegességnek számítottak, mára azonban – egyre alacsonyabb áruk, illetve a fosszilis energiák folyamatos drágulása miatt – egyre rövidebb megtérülési idejük mind szélesebb körben teszi vonzó energiaköltség-csökkentő lehetőséggé alkalmazásukat.

A Bramac Kft. napkollektoros rendszereit elsősorban családi házak, közintézmények és szállodák használati meleg vizének előállításához, fűtésrásegítéséhez alkalmazzák, írja az epitesimegoldasok.hu. Azonban „csak” minőségi gépészeti rendszerek használatával még nem érhető el jelentős energiamegtakarítás, fontos arról is gondoskodni, hogy a megtermelt hő ne távozzon az épületből, azaz korszerű gépészethez korszerű hőszigetelést is célszerű választani.

Mivel a hő elsősorban felfelé kívánkozik, különösen fontos a tetőfelületek hőszigetelése. Erre nyújt megoldást a Bramac Therm szarufa felett elhelyezkedő, felületfolytonos (hőhídmentes) hőszigetelése, melynek ?-értéke 0,021 W/mK. A gyorsan elhelyezhető szigetelés a kasírozott alátétfóliának és a gyári dupla ragasztósávoknak köszönhetően azonnal szélzáró és fokozottan vízzáró alátéthéjazatot is képez.

A 0,021 W/mK-es hővezetési tényező néhány évvel ezelőtt elképzelhetetlen volt, ahogy az is, hogy egy áramtermelő napelem hatásfoka meghaladja a 15 százalékot. A Bramac kínálatában az idei évtől három különböző napelemes megoldás található, mindegyik 15 százalék feletti hatásfokkal:

fedés felett vagy lapostetőn az alumínium sínrendszerre épülő napelempanelek nyújtanak megoldást;

fokozott esztétikai igények kielégítésére tetősíkba helyezhető kivitel áll rendelkezésre;

valamint univerzális, bármely fedésbe beépíthető és kifejezetten Bramac tetőcserepekhez kifejlesztett napelem is kapható.

A napelemes rendszerek természetesen az egyenáramot váltóárammá alakító invertereket és kábeleket is magukba foglalják.

Ajánlott tartalom

Pályázat segíti növelni a hazai energiatároló kapacitást

A jövő a zöldenergiáé. A kormány a futó programokban összesen 200 milliárd forinttal ösztönzi a családokat és cégeket a zöldenergia termelésére és tárolására - hívta fel a figyelmet csütörtökön kiadott közleményében az Energiaügyi Minisztérium (EM).