Az ötletadó spanyol tervező, Marc Granén célja az volt, hogy megfelelő alternatívát nyújtson a városi zöldfelületek növelésére. A Phyto Kinetic munkatársa szerint a természetes növényzet rendkívüli ütemben fogyatkozik a nagyvárosokban, ezért minden lehetséges megoldást ki kell használni annak érdekében, hogy visszafordíthatóvá váljon a folyamat.
Felmerül persze a kérdés, hogy mitől maradnak életben a buszt tetejére ültetett bokrok, fűfélék és gyógynövények? A tetőt érő erős napsugárzás miatt ugyanis a növényekből könnyűszerrel gyorsan száraz gaz válhatna öntözés nélkül. Ezt kiküszöbölve a jármű légkondicionálója által termelt kondenzvízzel biztosítják a nedvességet kiskert élőlényei számára. A megoldás nem jár plusz energiaigénnyel, ugyanis a víz a kert nélkül csak lecsordogálna az útestre. Hűvösebb időjárás esetén azonban kézzel kell öntözni a növényeket, ami plusz időt igényel az autóbuszt karbantartó személyzettől.
A tetőn lévő habpaneleket mikroperforált rozsdamentes lemezekkel rögzítették így megakadályozva azok előre csúszását. A tető vízszigetelését pedig 80 fokos polikarbamid felvitelével oldották meg, amely mindössze 10 másodperc száradás után tartósan vízhatlanná tette a fémtetőt. A buszból jelenleg egy példány létezik, de több közlekedési vállalat is érdeklődik a megoldás iránt, mely remek turistacsalogató látványosság lehet. A Phyto Kinetic 100 000 négyzetméteres zöldfelületet hozna létre ily módon a városban, írja a vezess.hu.