Újabb óriási szélerőműpark születik a tengeren

A furcsán hangzó nevű East Anglia One szélerőműbe összesen 102 darab, egyenként 7 megawatt teljesítményű tengeri szélturbinát szállít a Siemens, mely vállalta, hogy három éven belül mindegyik rotorja pörögni fog, mint a meszes.

Két magyarországnyi megrendelést adtak le a britek

A világ szélenergiaipari híreit is vadászó Cleantechnica jelenti, hogy a világ legnagyobb tengeri (offshore) szélerőműépítő cége, a német Siemens világviszonylatban is jelentős méretű megrendelést kapott a brit szigetek keleti oldalán létesülő “East Anglia One”  megújulóeneergiás projektre, mely a partoktól 45 kilométerre, mintegy 300 négyzetkilométeres területen épül majd.

Az összesen 714 MW kapacitású szélturbinák egyenként 7 megásak, lapátátmérőjük 154 méter – innen a rendszerelemek típusneve is: SWT-7,0-154. A megrendelést a ScottishPower Renewables, az Iberdrola SA  leányvállalata adta le, e szerint a németek vállalták, hogy 2019-ben telepíteni és installlni kezdik a rendszerbe a szélerőművet, mely teljesen 2020-ra kerül üzemszerűen működő állapotba. Ekkortól mintegy 500.000 brit háztartás energiaigényét lesznek képesek biztosítani.

A teljes cikk itt olvasható.

Ajánlott tartalom

Energiatakarékosság új-generációs típusházzal

Szinte az összes, az ÉMI szentendrei Nemzeti Mintaházparkjába tervezett 9 bemutató épület kivitelezése elindult 2024 október közepén. Ezek között a Leier Rába típusháza lesz az egyetlen olyan ház, amely nem könnyűszerkezetes technológiával épül, és amely a tervek szerint 2025. márciusára el is készül.