1985 februárjában fordult elő a globális átlagos hőmérséklettel az, amit ki tudja, hogy mikor fogunk újra tapasztalni. És ez még a kevésbé rossz hír.

A 31 évnél idősebbek tudják csak igazán, milyen a globális felmelegedés

1985 februárjában fordult elő a globális átlagos hőmérséklettel az, amit ki tudja, hogy mikor fogunk újra tapasztalni. És ez még a kevésbé rossz hír.

Ha a globális felmelegedés mértékét egyetlen adattal kellene bemutatni, akkor erre valószínűleg az a legjobb, amelyet most az amerikai országos óceán- és légköri hivatal (NOAA) emelt ki a Huffington Post érdeklődésére. A helyzet a következő: 1985 februárjában fordult elő utoljára, hogy a havi globális átlagos hőmérséklet alacsonyabb lett volna, mint az adott hónapra vonatkozó átlagos érték. Vagyis 31 éve minden hónap melegebb az átlagosnál.

A helyzetet csak rontja, hogy idén nyolcéves negatív rekordot döntött meg bolygónk tengeri jégkészletének kiterjedése. Az ábra pedig egy még rosszabb sorozat folytatását jelzi: 2016 májusában is havi átlaghőmérsékleti rekord dőlt meg, ez zsinórban a tizenharmadik ilyen alkalom. Több mint egy éve tehát már nem csak a többéves átlagot, hanem a rekordot döntögeti a Föld légköri hőmérséklete.

-

Ajánlott tartalom

Kék bolygó – A talajmegújító gazdálkodással egészségesebb élelmiszerhez juthat a fogyasztó

A talajmegújító mezőgazdaság, a no-till technológia alkalmazása nem csak a talajeróziót csökkenti és a talaj vízmegőrző képességét javítja, hanem a fogyasztók is egészségesebb élelmiszerekhez juthatnak általa - hangzott el Áder János volt államfő, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke Kék bolygó című podcastjának hétfőn közzétett legújabb, a legnépszerűbb videómegosztó portálon is elérhető adásában.