Idén is begyűjtik a veszélyes hulladékokat a lomtalanítási időszakban - közölte Horti Zsófia, a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. szóvivője szombaton Budapesten, az I. kerületben, ahol megkezdődött az idei lomtalanítás.

Idén is begyűjtik a veszélyes hulladékot a lomtalanításkor

Idén is begyűjtik a veszélyes hulladékokat a lomtalanítási időszakban – közölte Horti Zsófia, a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. szóvivője szombaton Budapesten, az I. kerületben, ahol megkezdődött az idei lomtalanítás.

Tavaly a kerületben 80 kilogramm gyógyszer és másfél mázsa festékhulladék gyűlt össze – mondta Horti Zsófia a Dózsa György téren tartott sajtótájékoztatón. Közölte, a fővárosi lomtalanítás november végig tart majd.

Tafferner Éva, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője elmondta, a rendőrség folyamatosan ellenőrzi a lomtalanítás helyszíneit, azért, hogy megelőzzék a széttúrt szemétkupacok miatt esetlegesen bekövetkező baleseteket.  A rendőrség ellenőrzi majd a lomokat szállító gépjárművek okmányait is – tette hozzá.

A sajtótájékoztatón közreadott ismertető szerint a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. több mint 800 ezer háztartást értesít hivatalos levélben a lomok kikészítésének időpontjáról. A lomokat a kijelölt időpontok másnapján szállítják el.

Tavaly a vállalat több mint 430 ezer köbméter lomot gyűjtött össze az utcákról. A veszélyes hulladékok, a sütőzsiradék, a festékmaradék, az oldószerek, az akkumulátorok és az elektronikai hulladékok elszállítását tavaly vezették be. Az idei lomtalanítás februárban az I. kerületben kezdődött, márciusban a XIII. kerületben körzetenként folyamatosan gyűjtik be az utcára kirakott lomot.

A sajtótájékoztatón átadott kimutatás szerint tavaly összesen  több mint 230 tonna veszélyes hulladékot gyűjtöttek be. A legtöbbet, 22 tonnát, a XXII. kerületből. A legtöbb gyógyszert, 173 kilogrammot a XVIII. kerületből szedték össze.

Ajánlott tartalom

Kék bolygó – A talajmegújító gazdálkodással egészségesebb élelmiszerhez juthat a fogyasztó

A talajmegújító mezőgazdaság, a no-till technológia alkalmazása nem csak a talajeróziót csökkenti és a talaj vízmegőrző képességét javítja, hanem a fogyasztók is egészségesebb élelmiszerekhez juthatnak általa - hangzott el Áder János volt államfő, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke Kék bolygó című podcastjának hétfőn közzétett legújabb, a legnépszerűbb videómegosztó portálon is elérhető adásában.