A Brexit miatt késnek a brit zöldenergia beruházások

A brit uniós tagságról szóló népszavazás miatt késik a döntés a szigetország tiszta energiamegoldások ösztönzését szolgáló csomagjáról.

A terv, hogy a széltől egészen a nukleáris termelésig ösztönözzék a befektetőket CO2 kibocsátásmentes megoldások fejlesztésére. Az új kabinet üzleti, energia és ipari strartégiáért felelős testület 2017-re ígérte az új tervet arra vonatkozóan, hogyan fogja az Egyesült Királyság teljesíteni 2030-as vállalásait. A stratégiaalkotásért felelős négy tárca vezetői nem akarnak kapkodni egy olyan etrv megalkotásában, alapvetően meghatározza a Brexit utáni brit gazdaság működési környezetét. Sokkal fontosabb – hangozt el nemrég egy londoni klímavédelmi konferencián, hogy hatékony és kivitelezhető terv legyen annál, semhogy minél előbb meghirdessük. A befektetők ugyanakkor várják a kormányzati jelzéseket arra vonatkozóan, hogyan kívánja a brit gazdaság az 1997-es szinthez képest 57 százalékkal csökkenteni 2030-ra a széndioxid-kibocsátást.

Nemcsak a stratégiai terv, de annak az aukciósorozatnak az indulása is késik, amelyen újabb tengeri szélfarmokra szerezhetnek építési lehetőséget a befektetők. A népszavazás előtt még az idei év végére ígérte a kabinet az első tendert, most várhatóan 2017 elején hirdetik majd meg. Két éve várják a befektetők az újabb aukciót, az állami támogatással megvalósítható szélerőhasznosítási projektekre – idézi egyikük képviselőjét a Bloomberg.

forrás: energiainfo.hu

Kövessen minket FACEBOOKON is!

Ajánlott tartalom

Az EP jóváhagyta a nettó nulla kibocsátású iparról szóló jogszabályt

Az Európai Parlament (EP) strasbourgi plenáris ülésén jóváhagyta a nettó nulla kibocsátású iparról szóló jogszabályt, melynek célja az, hogy az Európai Unió belső piacán megvalósulhasson az ipar szén-dioxid-mentessége - közölte az uniós parlament csütörtökön.