15 éven belül bezárnak a Kanadai szénerőművek

Kanadában bezárják a széntüzelésű erőműveket 2030-ra, hogy minél gyorsabban csökkentsék az üvegházhatású gázok kibocsátását – jelentette be Catherine McKenna környezetvédelmi miniszter.

Kanada tíz tartománya közül négyben működnek szénerőművek, ezek “felelnek” az észak-amerikai országban kibocsátott üvegházhatású gázok 10 százalékáért. Bezárásuk egyenértékű azzal, mintha 1,3 millió autót vonnának ki a forgalomból. A Justin Trudeau vezette liberális kanadai kormány új klímavédelmi tervében azt a célt tűzte ki maga elé, hogy 2050-re a 2005-ös szinthez képest 80 százalékkal csökkentse a Föld légkörének felmelegedését okozó gázok kibocsátását. Jelenleg a Kanadában megtermelt villamos energia mintegy 80 százalékát állítják elő megújuló energiaforrások segítségével. A célok között szerepel az is, hogy ezt az arányt 90 százalékra emeljék 2030-ra. A kormány szénadó bevezetését is fontolgatja.

Ajánlott tartalom

Szivattyús energiatározó létesítésének lehetőségét vizsgáló kutatófúrások kezdődnek Borsodban

A jövő a zöldenergiáé, Magyarország élenjáró szerepre törekszik a tiszta forrásból megtermelt energia termelésében és tárolásában. Az időjárásfüggő megújulók természetes teljesítményingadozásának kiegyensúlyozására számos országban alkalmaznak szivattyús-tározós erőműveket - hívta fel a figyelmet csütörtöki közleményében az Energiaügyi Minisztérium (EM).