Magasabb sebességre kapcsolt a szélenergia ipar

IQwind és Guascor bejelentették, hogy üzleti alapokra helyezik és piacra juttatják az IQGear-t, a sebességváltót a szélenergia-ipar számára.

Az IQwind sebességváltó utólagosan is hozzáilleszthető a turbinákhoz, de szabványos eleme a már újonnan gyártott turbináknak is.

A közös projektben az IQGear-t az IQwind tervei alapján a Guascor fogja gyártani. Az IQGear gyártásának mihamarabbi támogatása érdekében egy új gyártósor épül a Guascor Power létesítményeként Baszkföldön.

A két vállalat között kötött megállapodás értelmében az első tíz legyártott sebességváltót a Guascor fogják használni vizsgálatra, tesztelésre – annak érdekében, hogy a tanúsítás minél előbb elkészíthető legyen. Így 2010-ben megindulhatna a már működő létesítmények átalakítása.

A vállalatok bővítést terveznek annak érdekében, hogy 2011-ben az európai piac elé tárhassák a kész, utólagosan felszerelt turbinákat és az újakat is.  A megállapodás értelmében, az IQwind élvezi a szellemi tulajdont, vezeti az értékesítési, a marketing és a tervezési tevékenységeket.

Ajánlott tartalom

Áramot termel és árnyékot ad: miért választják egyre többen a napelemes parkolótetőket?

Még közel sem olyan sok tetőn jelentek meg napelemek itthon, mint tőlünk nyugatabbra, de máris itt egy másik remek lehetőség. Napelem ugyanis máshová is kerülhet, mint családi házak vagy középületek tetejére.