Peruban már katonákkal kell védeni az Amazonast

Keddtől a perui hadsereg is részt vesz az Amazonas élővilágának védelmében; ekkor avatták fel ugyanis az első négy olyan bázist, ahonnan a katonák drónok és műholdfelvételek segítségével lépnek fel az esőerdőt pusztító illegális bányászat ellen.

Az illegális aranybányászat higannyal szennyezi az Amazonas talaját és folyóvizeit, és a szennyezés mértéke túlzás nélkül ipari mennyiséget ölt: Két héttel korábban a hatóságok több ezer embert értek tetten illegális bányászat közben. A kedden átadott bázisok mindegyikén 100 katona, 50 rendőr és egy ügyész állomásozik állandó jelleggel. Peru területének több mint fele az Amazonas bioszférájához tartozik, és az illegális földhasználat és bányászat drámai módon átalakította a természetes környezetet az országban. A Föld légkörében található oxigén 20 százalékának előállításáért felelős Amazonas-medence miatti globális aggodalom amúgy is óriási, miután a január elsején hivatalba lépett szélsőjobboldali-populista brazil kormány nem titkoltan lazítana az őserdők védelmén.

 

mti / index.hu

Ajánlott tartalom

A használt mobiltelefonokból értékes anyagok nyerhetők ki

A használt mobiltelefonokból 41 féle értékes anyag nyerhető vissza, a leadott készülékekért levásárolható pontokat lehet kapni az Elő a telóval elnevezésű május végéig tartó gyűjtési akcióban - mondta Áder János volt köztársasági elnök az oktatási intézményekben szervezett Fenntarthatósági témahéten megtartott előadásában, pénteken.