A magyar ökoiroda

2009. szeptember 22-én Haakon norvég koronaherceg és felesége jelentlétében adták át az új Pannon Házat.

Az épület szerkezetében, tervezésében az első interaktív iroda Magyarországon. A törökbálinti épület a környezettudatosság jegyében épült, működése évente 500 magyar háztartás széndioxid kibocsátását spórolja meg.

A jelenleg legnagyobb hazai norvég környezetvédelmi beruházást Norvégia koronahercege és felesége adta át a távközlési cég munkatársainak.

A rendezvényen Hónig Péter, közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter is részt vett, aki elmondta, nagyra értékeli, hogy a ház tervezésekor a környezettudatosságot állították a középpontba, működtetésekor nagyban támaszkodnak az alternatív energiahordozók felhasználására.

A geotermikus energián alapuló hűtési, fűtési rendszer, a hőszivattyús klímarendszer, a napkollektorok és árnyékolók ilyen tudatos alkalmazása és a természeti környezet, zöldterület arányának túlsúlya az épített környezethez képest példaértékűvé és iránymutatóvá teszi ezt a kezdeményezést az egész ország, de Európa számára is.

Ajánlott tartalom

Energiatakarékosság új-generációs típusházzal

Szinte az összes, az ÉMI szentendrei Nemzeti Mintaházparkjába tervezett 9 bemutató épület kivitelezése elindult 2024 október közepén. Ezek között a Leier Rába típusháza lesz az egyetlen olyan ház, amely nem könnyűszerkezetes technológiával épül, és amely a tervek szerint 2025. márciusára el is készül.