Felelősséggel a jövőnkért – Aláírták a Környezet Chartát

Konferenciát szervezett a környezettudatos vállalati magatartás témájában a Magyar–Francia Kereskedelmi és Iparkamara október 28-án. Az eseményen a Kamara tagvállalatai aláírták a „Környezet Chartát”, amelyben meghatározzák együttműködésük alapelveit és cselekvésük irányát. A dokumentumot mintegy 70 vállalat vezetője hitelesítette aláírásával.

Napjainkban több mint 350 francia érdekeltségű vállalat van jelen Magyarországon, amelyek közel 60 000 főt foglalkoztatnak, és együttes forgalmuk 2008-ban megközelítette a 9 milliárd eurót. A francia vállalatok jelentős része már a kilencvenes évek elejétől jelen van az országban, a gazdaság minden területén számottevő szereplők. A 2008-as esztendő különösen gyümölcsözőnek bizonyult a befektetések terén.

A Magyar–Francia Kereskedelmi és Iparkamara (MFKI) tagvállalatai elő kívánják segíteni a környezettudatos gondolkodás széles körben való terjedését azáltal, hogy működésük során előnyben részesítik a természeti erőforrásokkal takarékoskodó, környezetkímélő megoldásokat, üzleti partnereik kiválasztása, a termelési eszközök beszerzése és egyéb vásárlásaik során környezettudatos magatartást tanúsítanak, gondot fordítanak a környezetbarát hulladékkezelésre, és munkavállalóikat valamint szűkebb-tágabb környezetüket is környezetbarát gondolkodásra, életvitelre ösztönzik.

Az MFKI tagvállalatai közül 70 tagvállalat csatlakozott a kezdeményezéshez a Charta aláírásával. A dokumentum elfogadása egy hosszabb folyamat első lépése, melynek célja, hogy a tagvállalatok a környezet iránti társadalmi felelősségvállalásukkal más hazai gazdasági szereplőket is a jó példa követésére ösztönözzenek.

Ajánlott tartalom

A fenntartható fűtési megoldások jövője: a hőszivattyú

A klímaváltozás korában egyre sürgetőbbé válik a fenntartható és energiahatékony alternatív megoldások keresése, különösen az otthonaink fűtésének területén. Az innovációk középpontjában álló hőszivattyúk nemcsak csökkenthetik a háztartások energiafogyasztását, hanem jelentős mértékben hozzájárulhatnak a környezeti terhelés minimalizálásához. De miért érdemes ezt a technológiát választani, és hogyan alakíthatják át a fűtési rendszerek jövőjét? A következő cikkben ezekre a kérdésekre keressük a választ.