A bambusz mégsem olyan környezetbarát, mint gondolnánk

A kender, a szója, valamint a bambusz a szövet népszerű forrásává vált a környezetbarát gyártók körében.
Szóval, találkozol egy márkával, amely azt mondja, termékeit bambuszból készíti, az befolyásol, megvásárolod, mert környezettudatos vagy, igaz?

A Wall Street Journal azonban a közelmúltban egészen közelről vizsgálta meg a bambusz divatügyet, mely régóta olyan szavakkal kapcsolódik össze, mint „fenntartható” és „zöld”. Kiderült, hogy a Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (FTC) nem áll a bambuszruhák mellé. Nyilatkozatukban közlik, hogy „mérgező vegyi anyagok felhasználásával készülnek, ami miatt szennyező anyagok kerülnek a levegőbe.”

Míg a jól gondolkodó tervezők megoldásként tekinthetnek a bambuszra, a szövet egyáltalán nem „zöld”: „Mire a ruha elkészül és a szekrényünkbe kerül, nem kevés dolog történik. Az anyag erősen manipulálva van. A szövet létrehozásához mérgező oldószereket használnak, ugyanaz a folyamat, mint a fa újrahasznosításának esetében. Valóban, a bambusz szövet technikailag műselyem.”

Wow … igen, hány bambusz darab rejlik a szekrényed mélyén? Kevésbé vonzó, mivel kevésbé egészséges. Ahogy a Wall Street Journal is mondja, lényegében műselyemről van szó? Ahány tudós, annyi válasz.

Ajánlott tartalom

AM: nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat

Nemzetstratégiai kérdés a hazai vetőmagágazat. A hazai agrártermelés hosszú távú fenntarthatóságához alapjaiban járulnak hozzá a hazai, kiváló minőségű vetőmagok és szaporítóanyagok - mondta Farkas Sándor, az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szarvason, az I. Országos Vetőmag-gazdálkodási Konferencia megnyitóján a tárca közleménye szerint.