Tizenhét épület energetikai korszerűsítését készíti elő a PTE

Több mint négyszázmillió forintos fejlesztési forrás segítségével tizenhét épületének energetikai felújítását készíti elő a Pécsi Tudományegyetem (PTE) - tájékoztatta az intézmény hétfőn az MTI-t.

A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) 421 millió forintos forrását kiviteli tervek elkészítésére és a kivitelezési közbeszerzési eljárások lefolytatására fordíthatja az intézmény – közölték. Az oktatási és betegellátási célokat szolgáló pécsi és szekszárdi épületek – így például klinikai egységek, gimnáziumok – csaknem mindegyike jobb energetikai besorolási osztályba kerülhet a fejlesztéseknek köszönhetően, „kilenc ház esetében pedig BB-s energetikai besorolás, vagyis közel nulla energiaigény elérése valósulhat meg”. A PTE számára a projekt közép- és hosszú távon is jelentős megtakarítást eredményezhet, hiszen nyílászárókat cserélnének, napelemeket telepítenének, világítástechnikai, fűtési és a légtechnikai korszerűsítést hajtanának végre – írták. A PTE „az utóbbi években egyre nagyobb figyelmet fordít az energiatudatosságra, ennek köszönhetően pedig a Green Metric által végzett Zöld Egyetemi Világrangsorolásban 2021-ben az előkelő 42. helyen végzett a PTE, a kezdeményezésben résztvevő 11 magyarországi egyetem közül pedig a legjobb pozícióban zárt” – olvasható a közleményben.

Ajánlott tartalom

Távfűtés olcsóbban? Akár 200 ezer háztartás fizethet a valós fogyasztás alapján

Az ötmilliárd forintos keretösszegű kiírás a távhőfelhasználás mérhetővé és szabályozhatóvá tételében segíti a társasházakat és lakásszövetkezeteket, a 100 százalékos támogatás jóvoltából összesen akár 200 ezer háztartás fizethet majd a tényleges fogyasztása alapján, kevesebbet a távfűtésért - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) hétfőn.