Hamarosan ha meglátjuk az „Új jelentés…” kezdetű híreket, összerezzenünk. Miért?

2000 óta 29 százalékkal emelkedett a szén-dioxid-kibocsátás szintje

Talán mert nem képzeljük, hogy egy reggel úgy kelünk fel, hogy minden csapás következménye, amit környezetünkre mértünk, eltűnt, nem növekedik a széndioxid-kibocsátás, a mohóság és kapzsiság, a világméretű recesszió, nem halnak ki a jegesmedvék, és nem olvad el a sarki jégtakaró sem.
Szóval, ezek a hírek nem úgy szoktak folytatódni, hogy: „a kölyökkutyák ma boldogabbá teszik az embereket, mint valaha”, vagy: „kutatók felfedezték: minden rendben a világban”.

A Science Daily jelentése szerint a kibocsátás világszinten 29 %-kal emelkedett 2000 óta, a gazdasági problémák mértéke pedig 2-3 %-kal.
A fejlődő országok kibocsátásának ilyen szintű növekedése számos tényezőnek tudható be. Míg a gazdag országok kibocsátási szintje a gazdasági stressznek köszönhető, a fejlődő országok továbbra is egyre több és több üvegházhatást okozó gázt bocsátanak ki minden évben.

A Global Carbon Fund megállapította, hogy továbbra is hasonló mennyiségekre számíthatunk, mellyel együtt jár az 5-6 fokos hőmérséklet emelkedés. A következő pár év az utolsó komoly lehetőségünk, hogy visszafordítsuk a klímaváltozást. Reméljük, hogy nem csak az amerikai szenátus Obamaval, Kína és Hu Jintao, de a világ többi vezetője is figyelmet fog erre szentelni – végre, végleg.

Ajánlott tartalom

Kína újabb jelentős olaj- és gázmezőre bukkant a Dél-kínai-tengeren

A CNOOC, Kína legnagyobb olajipari vállalata a Dél-kínai-tenger keleti részén bukkant jelentős kőolaj- és földgázmezőre, amelynek készletei igazoltan meghaladják a 100 millió tonnát - jelentette be a vállalat.