A hozzáférés ereje, a megosztásra épülő gazdaság

Minek nekünk egy fúrógép, ha életünkben csak alig használjuk? Egyáltalán hány olyan konyhai eszközünk van, pl. egy kenyérsütőgép, melyet eleinte használunk, aztán csak a polcon porosodik? Miért nem kérjük vagy adjuk ezeket az eszközöket inkább kölcsön?

Ilyen és hasonló gondolatokkal kezdi mondandóját Bekovics Dalma, kinek előadását a Napi Elemózsia rögzítette. Egyszóval mi is a hozzáférés ereje, tágabb értelemben mi a megosztásra épülő gazdaság? Berkovics Dalma öt évig tartó párizsi és chilei kalandok után tért haza Magyarországra, írja az utajovobe.eu. Párizsban a HEC School of Managementen végzett — több évig tanácsadóként dolgozott a BeCitizen munkatársaként fenntarthatóság és környezettudatos vállalatirányítás területén. Két nemzetközi szervezet, az OuiShare és a MakeSense projektmenedzsereként jutott el Chilébe, ahol helyi sharing economy témájú startupokat és társadalmi vállalkozásokat mentorált. Jelenleg az OuiShare és a Collaborative Consumption magyarországi képviselője. Előadásában arról beszél, hogyan definiálja újra fogyasztási szokásainkat a megosztásra épülő gazdaság terjedése.

A film itt tekinthető meg:

Ajánlott tartalom

Kék bolygó – A talajmegújító gazdálkodással egészségesebb élelmiszerhez juthat a fogyasztó

A talajmegújító mezőgazdaság, a no-till technológia alkalmazása nem csak a talajeróziót csökkenti és a talaj vízmegőrző képességét javítja, hanem a fogyasztók is egészségesebb élelmiszerekhez juthatnak általa - hangzott el Áder János volt államfő, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke Kék bolygó című podcastjának hétfőn közzétett legújabb, a legnépszerűbb videómegosztó portálon is elérhető adásában.