A hulladékexport felét vas teszi ki

Az Európai Unió 2022-ben 32,1 millió tonna hulladékot exportált EU-n kívüli országokba, ami enyhe, 3 százalékos csökkenést jelent 2021-hez képest, ezzel egyidőben az EU-n kívüli országokból származó hulladékimport 2021 óta 5 százalékkal, 18,7 millió tonnára csökkent – tájékoztatott az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön.

Hibrid napelemes rendszerek akkumulátorral, elérhető áron. Kalkuláljon itt ingyenesen! (x)

Az uniós hivatal közlése szerint az unióból származó hulladékexport felét a vasfémhulladék tette ki. Az EU 2022-ben 17,8 millió tonna vas és acél hulladékot exportált, ami az EU-ból származó hulladékexport 55 százalékát jelenti. A fémhulladék fő célállomása Törökország volt, ahová 10,7 millió tonnát, az EU-ból exportált fémhulladék csaknem kétharmadát (60 százalék) szállították. A tagállamok jelentős mennyiségű papírhulladékot is exportáltak, 2022-ben 4,9 millió tonnát, ami az EU hulladékexportjának 15 százalékát tette ki. A papírhulladék fő célország India volt, ahová a teljes uniós papírhulladék-export 30 százaléka érkezett. Törökország volt az EU-ból exportált hulladék legnagyobb célállomása 2022-ben, 12,4 millió tonnás mennyiségével a teljes uniós hulladékexport 39 százalékát tette ki. A második legjelentősebb célország India volt, amely 2022-ben 3,5 millió tonna hulladékot fogadott az uniós országokból. Indiát az Egyesült Királyság (2,0 millió tonna) követi, majd Svájc (1,6 millió tonna), Norvégia (1,6 millió tonna), Egyiptom (1,6 millió tonna), Pakisztán (1,2 millió tonna), Indonézia (1,1 millió tonna), végül Marokkó és az Egyesült Államok (mindkettő 0,8 millió tonna).

A vizsgált évben ugyanakkor 4,2 millió tonna fém (az összes hulladékimport 22 százaléka) és 2,4 millió tonna papír (az összes hulladékimport 13 százaléka) érkezett az európai uniós tagországokba az EU-n kívülről. A legtöbb hulladék az Egyesült Királyságból származott. A szigetországból érkező hulladék 33 százaléka (1,3 tonna) fémhulladék, valamint 49 százaléka (1,2 tonna) pedig papírhulladék volt – tájékoztatott az uniós statisztikai hivatal.

Ajánlott tartalom

Hogyan kerülhetjük el, hogy használtautó-vásárláskor becsapjanak: a 10 leggyakoribb csalás

Böngészni a használt autók kínálatában, majd megvásárolni a kiszemelt járművet izgalmas és örömteli elfoglaltság, de ha nem vagyunk elég körültekintőek, gátlástalan csalók áldozatává válhatunk, és könnyen ráfizethetünk. A használt autók piacán sajnos ma is igen elterjedtek a különféle átverések, ezért a carVertical autóipari adatszolgáltató cég szakértői elárulnak néhány tippet, amelyek segítségével hamar felismerhetjük és elkerülhetjük a leggyakoribb csapdákat, és megkímélhetjük magunkat egy súlyos anyagi veszteségtől.