A part menti szélturbinák segítenek a tengeri élet fenntartásában

A Stockholmi Egyetem Állattani Tanszékének tudósai lefolytattak egy vizsgálatot, melyből sikerült megállapítani, hogy a turbina létesítmények élőhelyként szolgálnak halaknak, rákoknak, kagylóknak, és növényeknek, létrehozva egy sokszínű, sűrű népességű tengeri élővilágot a szélerőműparkok helyszínein.

Mint ahogy az elsüllyedt autók és hajók esetében a tudósok megállapították, hogy a létesítmények lényegében mesterségesen működő zátonyokként szolgálnak. Ez a tanulmány potenciálisan szél- és a hullámerőművek épüléséhez vezethet, melyek előmozdítják a fenti eseményt. Mivel a szélerőműpark helyszínek kevésbé alkalmasak fenékhálós halászatra, az erőműveket biztonságos övezetekben kell megépíteni, ahol valóban semmilyen fenyegetettséget nem jelentenek a veszélyeztetett fajok számára.

Ajánlott tartalom

Zöldülő mezőgazdaság: fenntartható épületek

Az ipari szegmens mellett a fenntarthatóság és a környezetbarát megoldások a mezőgazdaságban is egyre nagyobb szerepet kapnak: a 2025-ös évtől elérhető „Mezőgazdasági kisüzemek beruházási támogatása” pályázati kiírás is teret enged a mezőgazdasági infrastruktúrák energiahatékonysági fejlesztéseinek. Az acélcsarnokok, mint innovatív és rugalmas megoldások, az ipari szektorhoz hasonlóan, fenntartható választást kínálnak a mezőgazdaság számára. Lássuk, milyen fenntartható előnyöket kínálnak!