A világ legnagyobb energiatároló rendszerét építi ki a CATL

A beruházás során 5,2 gigawatt (GW) napenergia- és 19 gigawattóra (GWh) energiatároló-kapacitást építenek ki, így a nemcsak a világ legnagyobb ilyen jellegű rendszere készül el, hanem az energiatároló kapacitása önmagában is rekorder lesz 2027-es üzembe helyezése után – jelezte a CATL. A rendszer a tervek szerint a nap 24 órájában, a hét minden napján 1 GW alapterhelési villamos energiát lesz képes biztosítani.

A CATL a beruházás megvalósításához TENER technológiáját alkalmazza majd, amelynek tervezésekor a vállalat, korábbi termékfejlesztéseit alapul véve javított az energiatároló rendszer védelmi szintjén és energiaelosztásán. A TENER így képes alkalmazkodni a különböző topográfiai jellemzőkhöz, éghajlati viszonyokhoz és energiatárolási szükségletekhez, amellyel kompakt megoldást nyújt a hektikusan ingadozó villamosenergia-igényekre – ismertették. A CATL Debrecenben építi második európai gyártóegységét, tavaly novemberi bejelentésük szerint az idén megkezdődik az akkumulátorcellák gyártása az üzemben.

Ajánlott tartalom

Zöldülő mezőgazdaság: fenntartható épületek

Az ipari szegmens mellett a fenntarthatóság és a környezetbarát megoldások a mezőgazdaságban is egyre nagyobb szerepet kapnak: a 2025-ös évtől elérhető „Mezőgazdasági kisüzemek beruházási támogatása” pályázati kiírás is teret enged a mezőgazdasági infrastruktúrák energiahatékonysági fejlesztéseinek. Az acélcsarnokok, mint innovatív és rugalmas megoldások, az ipari szektorhoz hasonlóan, fenntartható választást kínálnak a mezőgazdaság számára. Lássuk, milyen fenntartható előnyöket kínálnak!