Áradnak a folyók Kínában

A délnyugat-kínai Kujcsou (Guizhou) tartomány Vangmo (Wangmo) megyéjében a 12 órán át tartó heves esőzések miatt a biztonsági szintet három méterrel meghaladó mértékben emelkedett meg a folyó szintje, 6000 embert kellett biztonságosabb helyre szállítani, a megáradt folyó 13 helyi lakost ismeretlen helyre sodort. Kujcsouban a június 3-5. közötti mostoha időjárás, illetve az áradás következtében házak dőltek romba, helyenként megszűnt az áramellátás, leállt a közlekedés tízezreknek okozva gondot. A közép-kínai Hunan tartományban 16 ezer embert kellett evakuálni Louti (Loudi) városból, a térségben legsúlyosabban érintett településről. A helyi katasztrófaelhárító központ szerint több mint száz járásban okoz gondot a szombat reggel óta zuhogó eső.

 

A tartomány, amely Kína fontos mezőgazdasági termelői bázisa, amúgy hónapok óta az aszálytól szenved. A meteorológiai előrejelzések szerint a régióban ugyanakkor júniusban további csapadék várható, ami árvízveszélyt jelent. A szakemberek Kína nyugati és északkeleti részében is hosszan tartó, kisebb-nagyobb mennyiségű csapadékot jósolnak. A Jangce folyó középső és alsó szakaszán, ahol az aszály okozta károkat igyekeznek elhárítani, megkezdték az árvíz elleni felkészülést.

Ajánlott tartalom

Az elmúlt 30 év egyik legnagyobb szúnyograjzására számítanak a kutatók a Balatonnál

Szerencsére „csak” a balatoni árvaszúnyog-helyzetről van szó – ezek a rovarok ugyan nem csípnek, tömeges jelenlétük mégis lehet kellemetlen a kutatók szerint.