Nemrég bemutattuk az EPEAT civilszervezet céljait és kritériumrendszerét, most a hazánkban is nagy népszerűségnek örvendő ASUS notebook regisztrált szériájának eredményeit tesszük közzé.

Az ASUS is csatlakozott az aranyérmesekhez

Nemrég bemutattuk az EPEAT civilszervezet céljait és kritériumrendszerét, most a hazánkban is nagy népszerűségnek örvendő ASUS notebook regisztrált szériájának eredményeit tesszük közzé.

A gyártó arany minősítésére elég sokat kellett várni, ám ma már rengeteg energiát fordít a környezetvédelemre, és létrehozta a 4 Zöld Sikerrecept névre keresztelt stratégiát. A 4 Zöld Sikerrecept nem más, mint a Zöld tervezés, Zöld gyártás, Zöld beszerzés valamint a Zöld kiszolgálás és marketing.  Továbbá megalkotta az e-Green platform adatbázist, az ASUS kutatási és fejlesztési részlege csakis ebből a környezetbarát listából választhat ki alkatrészeket, amely környezettudatos, az ASUS által engedélyezett forgalmazókat tartalmaz. Valamint 37 veszélyes anyag felhasználását korlátozza a megkövetelt 6 anyaggal szemben.

Az erőfeszítések meg is hozták az eredményt, és az N-széria tarolt az EPEAT-nél, illetve ezt a sorozatot látták el a világon elsőként az EU ökoemblémájával. Az aranyéremhez 27 kötelező pontból 21-et kapott a gyártó. A kategóriák célkitűzéseit már ismerjük, így csak az elért pontszámokat tüntetjük fel:

A környezetre káros anyagok csökkentése, megszüntetése: 8 / 8
Anyagválasztás: 0 / 3
Design az utóéletre: 5 / 5
Termék élettartam: 2 / 2
Energiamegőrzés: 0 / 2
Utóélet menedzselése: 1 / 1
Vállalati teljesítmény: 2 / 2
Csomagolás: 3 / 4

Jól látszik, hogy az anyagok kiválasztása nem elég körültekintő az adatbázis ellenére, és az energiamegőrzés kényes pont, holott a káros anyagok kiküszöbölése mellett ez az egyik legfontosabb zöld szempont. Utóbbi problémát a LED-kijelzővel oldották meg, mely lehetővé teszi a higany kizárását és energiafelhasználása is jobb, de úgy látszik, az EPEAT szigorú feltételeinek ez a haszon nem volt elég. Az akkumulátor élettartamát a Super Hybrid Engine technológiát alkalmazva növelték meg 35%-kal, ezzel begyűjtve pár opcionális pontot.

Ajánlott tartalom

Átadták Magyarország legerősebb szuperszámítógépét Debrecenben

Átadták Magyarország legerősebb szuperszámítógépét pénteken Debrecenben: a Komondor nevű berendezést a Debreceni Egyetem (DE) Kassai úti campusán, a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) szuperszámítógép központjában helyezték üzembe.