Az EXIM Baross Gábor újraiparosítási hitelprogramja 700 milliárd forintos keretösszeggel indul

Február 1-jétől válnak elérhetővé az EXIM 700 milliárd forintos keretösszegű, Baross Gábor úraiparosítási programjának három kedvezményes hitelkonstrukciói az energiaválságban érintett hazai vállalatoknak – közölte az EXIM az MTI-vel hétfőn. A hiteltermékeket beruházási célokra, energiahatékonysági fejlesztésekre, valamint forgóeszköz-finanszírozásra, forintban maximum 6, euróban 3,5 százalékos fix kamatozással igényelhetik a cégek 2023 végéig. A program célja, hogy a magas …

Február 1-jétől válnak elérhetővé az EXIM 700 milliárd forintos keretösszegű, Baross Gábor úraiparosítási programjának három kedvezményes hitelkonstrukciói az energiaválságban érintett hazai vállalatoknak – közölte az EXIM az MTI-vel hétfőn. A hiteltermékeket beruházási célokra, energiahatékonysági fejlesztésekre, valamint forgóeszköz-finanszírozásra, forintban maximum 6, euróban 3,5 százalékos fix kamatozással igényelhetik a cégek 2023 végéig. A program célja, hogy a magas kamatkörnyezet és szigorodó banki hitelkondíciók mellett is biztosított legyen a hazai vállalkozások finanszírozása. Az állami banktól, illetve a vele együttműködő, refinanszírozó pénzintézetektől február 1-től kérhetnek az ügyfelek részletes tájékoztatást a kölcsönfeltételekről. Az igényléseket a rendelkezésre álló hitelkeret kimerüléséig, illetve 2023. december 15-ig lehet benyújtani.

A tájékoztatás szerint a hitelprogram részeként a megcélzott magyar vállalatok februártól három különböző konstrukció formájában igényelhetnek rendkívül kedvezményes, fix kamatozású kölcsönt az EXIM Magyarországtól. Az EXIM Baross Gábor újraiparosítási forgóeszközhitelt az igénylők a kedvezőtlen gazdasági körülmények hatásai miatt bekövetkezett likviditási hiány fedezésére és forgóeszköz-finanszírozásra használhatják fel. Az EXIM Baross Gábor újraiparosítási beruházási hitel a belföldön megvalósuló, megkezdett, valamint új – kapacitásbővítési, hatékonyságjavítási és technológiakorszerűsítési – fejlesztések finanszírozására lesz fordítható. Az EXIM Baross Gábor újraiparosítási zöld hitel pedig a vállalatok nemzetközi versenyképességet javító energiahatékonysági, illetve megújuló energiatermelő beruházásainak finanszírozását fogja segíteni kedvezményes kamatozású konstrukciójával. A hiteltermékekre vonatkozó pontos feltételek február 1-től az EXIM Magyarország weboldalán is elérhetők – közölték.

Kisgergely Kornél, az EXIM Magyarország vezérigazgatója a közleményben elmondta: a céljuk az EXIM Magyarország vállalati finanszírozások piacán betöltött szerepének további erősítése, valamint a vállalkozások versenyképességének javításán keresztül a teljes hazai vállalati szektor működésének támogatása. Ennek egyik legfontosabb eszköze lesz az EXIM Baross Gábor újraiparosítási hitelprogram, amelynek révén a bank hatékonyan tudja segíteni a jelentős növekedési potenciállal bíró magyar vállalatok túlélését és új fejlődési pályára állását – tette hozzá.

A program ezzel egyszerre járul hozzá a gazdasági növekedés újraindításához, valamint Magyarország újraiparosításának támogatása révén a magyar gazdaság hosszú távú növekedési potenciáljának erősítéséhez is. Az EXIM Magyarországnak fontos feladata, hogy anticiklikus működéssel segítse a magyar vállalatokat üzleti terveik megvalósításában, azaz amikor a gazdaság lassul, akkor növelje az aktivitását – közölte a vezérigazgató. Az EXIM Magyarország teljes eszközállománya 2022-ben megközelítette a 2000 milliárd forintot, hitelállománya pedig átlépte az 1200 milliárd forintot, mintegy 2800 vállalati ügyfelének csaknem 90 százaléka a kkv-szegmensben működik.

Ajánlott tartalom

A Schneider Electric és a GR3N összefogásával lép szintet a műanyag-újrahasznosítás

A világon keletkező műanyaghulladék mintegy fele kerül hulladéklerakókba és mindössze 9 százalékát hasznosítják újra megfelelő módon, a környezetvédelmi célok eléréséhez viszont elengedhetetlen lenne ennek az aránynak a növelése. A Schneider Electric és a GR3N összefogása révén új megoldás segíti a műanyag hatékony újrahasznosítását, és ezzel a körforgásos gazdaságba történő beillesztését.