Átadták a negyvenöt milliárd forintból épült dunaújvárosi hőerőművet. Magyarország mostantól teljes körűen képes hasznosítani az összes hazai csomagolópapír hulladékot és nagy mennyiségben egyéb szortírozott éghető hulladékokat is.

Az összes kidobott csomagolópapírt elégeti az új magyar erőmű

Negyvenöt milliárd forintos befektetéssel épített hőt és villamos energiát előállító erőművet adtak át Dunaújvárosban. A Hamburger Hungária Kft. kapcsoltan hőt és villamos energiát előállító erőműve szilárd tüzelőanyagokat, többek közt a papírgyártás során keletkező hulladékokat, valamint biomasszát és szenet használ fel. Az erőmű olyan mennyiségben termel hő- és villamos energiát, ami a papírgyár működtetéséhez szükséges, és biztosítja a korábban lerakóba kerülő termelési hulladék hasznosítását is. Az erőmű kapacitása tüzelőanyagban mérve 172 megawatt, hőben és villamos energiában pedig 158, illetve 42 megawatt.

A most átadott erőmű mintegy 60, magas fizetéssel járó munkahelyet teremt, ezzel a Princhorn csoport munkavállalóinak létszáma meghaladja az 550-et Dunaújvárosban.

Bencs Attila, a Hamburger Hungária ügyvezető igazgatója  elmondta, Magyarország mostantól teljes körűen képes hasznosítani az összes hazai csomagolópapír hulladékot és nagy mennyiségben egyéb szortírozott éghető hulladékokat és más megújuló energiaforrásokat is. A Prinzhorn Csoport osztrák családi tulajdonban működik, tizenöt országban több mint 5800 főt foglalkoztat, éves forgalma meghaladja az 1,2 milliárd eurót, mellyel a maga területén a harmadik legnagyobb Európában. A bécsi székhelyű cég Magyarországon 1990 óta van jelen.

Ajánlott tartalom

Magyar vezetője lett a Boston Consulting Group nemzetközi tanácsadó cég energiaközmű szegmensének

Beck Zsófia, a Boston Consulting Group (BCG) kelet-közép európai energiaiparért felelős ügyvezető-igazgató partnere lett a cég integrált energiaközmű szegmensének globális vezetője.