Befektetéshez juthatnak a tiszta energia fejlesztéseken dolgozó innovátorok

December 15-ig várja az EIT InnoEnergy az európai, köztük a magyar startupok, vállalkozók, innovátorok és kutatók tiszta energia fejlesztéseit, megoldásait a Hello CleanTech 2.0 programba.

Az EIT InnoEnergy tájékoztatása szerint a Hello CleanTech 2.0 kezdeményezés arra jött létre, hogy a tiszta energiát érintő innovációk könnyebben eljussanak a nemzetközi nagyvállalatokhoz, befektetőkhöz. A tiszta energia ágazat területén tevékenykedő jelentkezőket az energiatárolást, a zöld hidrogént, a széntechnológiát, a szén-dioxid-mentesítést, az akkumulátorok újrahasznosítását, az intelligens hálózatokat, a körforgásos gazdaságot és a biogazdaságot, a megújuló energiaforrásokat, illetve a digitális megoldásokat érintő fejlesztéseikkel várják a programba.

A Hello CleanTech 2.0-ba bekapcsolódó pályázók hozzáférést kapnak a program partnereinek szolgáltatásaihoz, valamint az általuk nyújtott szakértői támogatáshoz, mentorálásához. Bekapcsolódhatnak az EIT InnoEnergy és a résztvevő cégek befektetési folyamataiba, illetve elérhetővé válnak számukra a globális kockázatitőke-alapok, valamint a releváns infrastruktúrák felett rendelkező iparági vezetőkkel való együttműködések – írták a közleményben. Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) támogatásával 2010-ben létrehozott EIT InnoEnergy célja, hogy befektetéseivel elősegítse az európai energiaszektor fenntarthatóbbá tételét és versenyképesebbé válását az innováció és az oktatás összekapcsolásával.

Ajánlott tartalom

A Paks II. beruházás a legszigorúbb nemzetközi előírások szerint zajlik

A paksi atomerőmű bővítése, a Paks II. beruházás a legszigorúbb nemzetközi előírások betartása mellett zajlik - hangsúlyozta Hugyecz Attila, a Paks II. Zrt. nemzetközi kapcsolatokért felelős vezetője csütörtökön Szamarkandban, az Uzatom Expo 2024 Kiállítás - A nukleáris ipar nemzetközi lehetőségei címmel tartott nemzetközi konferencián.