Biatorbágyon lesz a NIO új összeszerelőüzeme

A CTP biatorbágyi logisztikai parkjában alakítja ki új összeszerelő üzemét az elektromos autóiról és akkucserélő állomásairól híres kínai autógyártó, a NIO.

Itt fogják gyártani az európai piacon nemrég megjelent márka intelligens járművei számára az akkumulátorcserélő hálózatok állomásait. Ez egy olyan újdonság az e-autózás világában, mely lényegesen lecsökkenti az autó akkumulátorának a feltöltési idejét. 2022 júliusában költözött be a NIO a CTPark Budapest West 10.000 m2-es csarnokába, ahol megkezdi azoknak az akkumulátorcserélő állomásoknak a gyártását, amelyek igénybevételével hozzávetőleg egy hagyományos tankolás idejére rövidíthető az elektromos autók 100%-os feltöltése. Az általuk fejlesztett Battery Swap Station nem a már lemerült akkumulátort tölti fel, hanem egy feltöltöttre cserélik ki azt. Ennek a speciális folyamatnak a professzionális megvalósítását teszik lehetővé ezek a szerkezetek. A Biatorbágyon készült állomásokból fogják kiépíteni a teljes európai hálózatot.

A sikeres őszi gyárnyitáshoz már elkezdődött a csarnok egyedi, cégre szabott átalakítása. A csarnok alapvető különlegessége, hogy nagy teherbírású daruk találhatóak benne. Az ipari ingatlanfejlesztő és -kezelő CTP Management Hungary Kft. az alábbi átépítéseket kezdte meg a NIO-gyár számára:
Intelligens beléptetőrendszer
Speciális, cégre szabott tűzvédelmi rendszer
Egyedi felülvilágítók beépítése a tetőszerkezetbe

A parkolókban elektromos autótöltő állomások kiépítése
Az udvaron felépül majd egy bemutató akkumulátorcserélő állomás is (battery swap station)
A CTP bízik a hosszú távú, sikeres együttműködésben, hiszen mindkét cégcsoport számára kiemelten fontos a fenntarthatóság, az innováció és a környezetvédelem.

Több mint 20 éves megalakulása óta a CTP cégcsoport ma már tíz országban van jelen, több mint 500 alkalmazottat foglalkoztat és 8 millió m² ingatlant üzemeltet több mint 700 ügyfél számára. A dinamikusan fejlődő cégcsoport mára az öt legszínvonalasabb európai ipari és logisztikai ingatlanfejlesztők közé tartozik, és vezető szerepet tölt be Közép-Kelet-Európában, Magyarországon piacvezető a bruttó bérbeadható terület (GLA) alapján. A CTP az iparágon belül élenjáró mind az okos épületek és az innovatív megoldások területén, mind a fenntarthatósági szempontok érvényesítése során. Portfóliójának 100%-a rendelkezik BREEAM minősítéssel, amelyek „Very Good” vagy annál magasabb fokozatot kaptak. A környezeti terhelés minimalizálása érdekében a CTP vállalta, hogy 2023-ra karbon-semleges gazdálkodásra áll át.

Ajánlott tartalom

NGM: magyar-kínai kerekasztal az elektromos járműipar magyarországi versenyképességének növelése érdekében

A magyar EU-elnökség versenyképességi prioritásaival összhangban november 26-án Budapesten kerül megrendezésre a második, új energia meghajtású járművek tematikájú (NEV) magyar-kínai kerekasztal esemény - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken az MTI-vel.