Schmidt Mátyás közlése szerint a Projektfejlesztő Kft.-vel konzorciális kapcsolatban álló Kansas Kft., kivitelezőként, saját forrásból valósította meg a 35 millió forintos beruházást, s ezt a pénzt Bercel önkormányzata tíz év alatt fizeti vissza a megtakarításokból.Így a fejlesztést saját forrás nélkül biztosította a falu – tette hozzá.
Beszámolója szerint két helyen építettek kazánt, egy 100 és egy 60 kilowattosat, amelyekben az aprító mintegy 20 milliméter nagyságúra darabolja fel a tüzelőanyagot. A kazánokhoz faipari és erdészeti hulladékot, faforgácsot, faaprítékot, és lakossági gyümölcsfa-nyesedéket használnak fűtőanyagként.A gáztüzelésű kazánt tartalékként hagyják meg Bercelen, így azt is üzembe helyezhetik, ha az energiaigény megkövetelné.
Jánvári Andrásné, Bercel polgármestere elmondta: nyolc intézményt érint a fejlesztés, januártól már hatot fűtenek a biomassza-rendszerrel. Az iskolát önálló kazánnal fűtik. Emellett az egészségügyi központban alakították ki a másik hőközpontot, ez látja el az orvosi és a fogászati rendelőt, a gondozási központot, a mentőállomást és a gyógyszertárat.A további két intézménynél, a polgármesteri hivatalnál és a napközi otthonos óvodánál folyamatban van a műszaki átadás.A polgármester hozzátette: 14 éves, elavult gázkazánt váltottak ki a fejlesztéssel.A Kansas Kft. három intézménynél napkollektorokat is felszerelt, ezekkel biztosítható az iskola, az óvoda és a gondozási központ melegvize.