Forrás: Wikipédia

BKK: a hétvégén ismét autómentes lesz a Pesti alsó rakpart egy szakasza

Idén először a március 18-19-i hétvégén nyílik meg a Pesti alsó rakpart egy szakasza: a gyalog, kerékpárral vagy rollerrel közlekedők autómentes környezetben használhatják a Margit híd és a Közraktár utca közötti rakpartot - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) hétfőn az MTI-vel.

A Margit híd és a Közraktár utca közötti szakaszra a péntekről szombatra virradó éjszakától vasárnap 23 óráig nem hajthatnak be a gépjárművel közlekedők. Jelezték továbbá, hogy a teljes átadásáig a Lánchíd és a környező járdaszakaszok továbbra is munkaterületnek számítanak, ezért a pesti rakpartszakaszon közlekedők a Széchenyi István térnél letérve az ajánlott gyalogosútvonalat használhatják, amire a kihelyezett tájékoztatók hívják fel a figyelmet.

Ajánlott tartalom

Rekordméretű erdőtelepítés Magyarországon: közel 200 millió új fa 2019 óta

Teremtett világunk egyik legnagyobb szépsége a téli erdő, az állami erdők ilyenkor mindenki számára nyitottak, hozzájárulva az egészségmegőrzéshez.