Budapest legzöldebb irodaépületét építi meg a Skanska

32,5 millió eurós beruházásból jön létre a Green House.

18.500 négyzetméter bérelhető területet foglal magában a Skanska legújabb fejlesztése, a Green House irodaház, amely környezetvédelmi szempontok figyelembevételével készül el 2012 második felére. Az ingatlan-beruházás értéke 32,5 millió euró.  A Green House a legmagasabb szintű nemzetközi környezetvédelmi értékelő rendszer, a LEED Platinum tanúsítványának elvárásaihoz igazodik majd. Így a Skanska lehet az első vállalat Magyarországon, amelynek sikerül egy LEED Platinum minősítéssel rendelkező irodaházat fejlesztenie.
„A Green House esetében az a célunk, hogy megteremtsünk egy zöld iroda alternatívát, hatékony megoldásokat és egészséges munkakörnyezetet kínálva, minőséget és értéket szolgáltatva a bérlőknek. A modern és környezetbarát irodák iránt egyre nagyobb a kereslet a beruházók körében” – mondta Andreas Lindelöf, a Skanska Magyarország ügyvezető igazgatója.

A hétemeletes épületben egy kertté varázsolt tetőterasz és egy háromszintes mélygarázs is helyet kap. Az ingatlan a XIII. kerületben helyezkedik el, Budapest központjában, a zöld területekhez, kommunikációs szolgáltatásokhoz, közlekedési csomópontokhoz közel. Az építési munkálatok a jogerős építési engedély kézhezvételét követően kezdődnek meg; a Green House várhatóan 2012 második félévében készül el. Mivel a Skanska Magyarországon nem kivitelezőként, hanem ingatlan-fejlesztőként van jelen, az építkezéshez egy külsős alvállalkozót von be a cég. A Skanska legutóbbi fejlesztése a 2010-re teljesen elkészült Népliget Center, amelynek egyik bérlője az Ericsson.
A Skanska Európai Kereskedelmi Fejlesztési Részlege irodai, logisztikai és kereskedelmi épületek ingatlan projektjeinek kezdeményezésével és fejlesztésével foglalkozik. A vállalat működési köre Magyarország, Csehország és Lengyelország nagyvárosi területeire terjed ki, a tevékenységeket három helyi egység irányítja: Skanska Magyarország, Skanska Csehország és Skanska Lengyelország.

Ajánlott tartalom

Mitől lehet „zöldebb” a könnyűszerkezetes acélcsarnok?

Egyre több területen érzékelhető, hogy a fenntarthatósági és körforgásos gazdálkodási elvek vállalati alkalmazása teret hódít. A legváltozatosabb iparágakban tevékenykedő gazdasági szereplők ismerik fel annak hatékonyság növelő aspektusait, akár csak egyes részterületekre kifejtett hatásait. Az acélcsarnokokat gyártó Frisomat ezeket az elveket azonban nem csupán alkalmazza, épületeik által tovább is adja ügyfeleinek.