Forrás: MTI/Lakatos Péter

Csaknem 115 ezren csatlakoztak a TeSzedd! akcióhoz idén

Csaknem 115 ezren csatlakoztak az idei TeSzedd! - Önkéntesen a tiszta Magyarországért hulladékszedési akcióhoz - közölte a kezdeményezés sajtótájékoztatóján az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára.

Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)

Czepek Gábor elmondta: a kormány hulladékgazdálkodási politikája a körforgásos gazdaság alapelvének megfelelően azt szorgalmazza, hogy minden megőrzendő és használandó az élettartama végéig, szükség esetén javítani vagy hasznosítani kell, szemétté csak végső esetben válhat . A hulladékgazdálkodási bírságolás ezért is szigorodott, az együttélési normák megszegői súlyos következményekkel számolhatnak – tette hozzá. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a szemetelés ellen meghirdetett társadalmi programok és mozgalmak évről évre több önkéntest mozgatnak meg, a TeSzedd! is egyre népszerűbb országszerte.

A 13. alkalommal meghirdetett kezdeményezés idén 2300 ponton számolja föl az illegálisan kihelyezett hulladékot, becslések szerint az önkéntesek 2 ezer tonna szeméttől fogják megszabadítani a környezetet a héten – közölte. A sajtótájékoztató után az EM csaknem 100 munkatársa megtisztította a 16. kerület egy részét az oda lerakott szeméttől. Szatmáry Kristóf, a térség országgyűlési képviselője (Fidesz) üdvözölte, hogy a városrész kormányzati segítséget kapott, az illegálisan kihelyezett hulladék ugyanis ellentétes az élhetőséggel. A tisztaság itt azért is különösen fontos, mert a környéken nagyrészt családok élnek, ők használják a közterületeket napi rendszerességgel – fűzte hozzá.

A TeSzedd! akció regisztrációja március végén lezárult, de a szemétszedéshez a kijelölt pontokon bárki csatlakozhat. A mozgalom szervezője és koordinátora az NHKV Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. (NHKV Zrt.), az összegyűjtött hulladékot tartalmazó zsákokat vasárnapig szállítják el.

Ajánlott tartalom

A körforgásos gazdálkodást be kell vezetni a mindennapi életbe

A körforgásos gazdálkodást be kell vezetni a mindennapi életbe, az építőipar zöldítésében pedig számos kihívásra kell megoldást találni, mert az ágazatnak komoly felelőssége van a fenntarthatóságban.