DH Energy néven indít új üzletágat a Duna House Group

DH Energy néven új üzletágat indít a Duna House Group, az Európa négy országában működő, ingatlanokat és pénzügyi termékeket közvetítő vállalat először Magyarországon lép be az energetikai piacra, főként lakossági és kisvállalati ügyfeleknek kínál energiahatékonysági megoldásokat – közölte a cégcsoport szerdán az MTI-vel.

Hibrid napelemes rendszerek akkumulátorral, elérhető áron. Kalkuláljon itt ingyenesen! (x)

A tájékoztatás szerint a DH Energy szolgáltatását országszerte, mintegy 150 Duna House-irodában kínálják. Az ilyen szolgáltatásban egész Európában jelentős növekedési potenciál van. Ezek között található a REPowerEU program, amely 300 milliárd eurós keretösszeggel támogatja az energiafüggetlenség növelését és az energiahatékonyság javítását, ami kiváló időzítést biztosít a DH Energy Zrt. indításához. A cégcsoport a DH Energy Zrt. vezetésével Deme Rolandot bízta meg, aki 2005 óta tevékenykedik az energiaipar különféle szegmenseiben. A tájékoztatás szerint Deme Roland a DH Energy Zrt. vezetése mellett 20 százalékos tulajdonrésszel is rendelkezik a részvénytársaságban, a maradék 80 százalékot a Duna House cégcsoport birtokolja.

A DH Energy Zrt. háromfős igazgatóságának tagjai Deme Roland vezérigazgató mellett Guy Dymschiz, a DH Csoport társalapítója, vezérigazgatója, valamint Schilling Dániel, a cégcsoport pénzügyi igazgatója. Korábbi közlés szerint a Duna House csoport 32,837 milliárd forint konszolidált, nettó árbevételt ért el 2023-ban, 9 százalékkal többet, mint 2022-ben, adózott eredménye 2,717 milliárd forint volt, ami 8 százalékkal maradt el az előző évitől. A kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredmény (EBITDA) 29 százalékkal, 3,157 milliárd forintra csökkent 2023-ban. A Duna House az idén 3,865 milliárd és 4,550 milliárd forint közötti tisztított core EBITDA-t, valamint 1,770 és 2,340 milliárd forint közötti tisztított core adózott eredményt várt a menedzsment év eleji előrejelzése szerint. A Duna House részvényeit a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában jegyzik. A részvény árfolyama az elmúlt egy évben 530 és 1050 forint között alakult.

Ajánlott tartalom

EM: új tanácsadó testület segíti, hogy az atomenergia fenntarthatóan szolgálja az ellátásbiztonságot

Széles körben elismert szakemberek véleményét kéri ki Lantos Csaba energiaügyi miniszter annak érdekében, hogy a Paksi Atomerőmű a környezet- és vízvédelmi szempontokat szem előtt tartva garantálhassa a hazai fogyasztók zavartalan kiszolgálását. Csütörtökön tartotta meg alakuló ülését a kapcsolódó szabályozási feladatok és szükséges beavatkozások áttekintésével is foglalkozó tanácsadó testület - jelentette be hivatalos Facebook-oldalán az Energiaügyi Minisztérium (EM).